|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:22:07   
Anoniman
Eto...chitajutji neke teme doshla sam na ideju da vas pitam neshto shto me odavno kopka....

Kao prvo....koliko vas je u zvanichno u braku, a koliko vas je u vanbrachnoj zajednici? Kako gledate na to? Da li za vas to znachi manjak ljubavi i poverenja, ili stvar mishljenja?

Ja sam josh pomalo neodluchna...u prinicipu mi papir nije bitan....ali kad sam razmisljala da tje moje dete nositi prezime mog dechka...a ja tju se prezivati drugachije ....delovatje kao da nismo porodica...iako to jesmo...
Sa dechkom nisam prichala o tome u zadnje vreme...neznam dal je on promenio misljenje od kada sam ja bila trudna....da li je to njemu probudilo iste misli kao i meni....jer smo pre oboje bili misljenja....da nam papir ne treba...i da nam je ljubav najbitnija....

Pa....vi imate rech user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:35:25   
Lu
Ja o tome nemam posebno mišljenje,ustvari mislim da svako za sebe to treba odlučiti.
Da li želiš ozakoniti sve,mislim na imovinu ili ti je bitnije crkveno(vjersko)vjenčanje ili jednostavno eto smatraš da tako treba biti jer većina ljudi tako radi...a možda ništa od navedenoguser posted image
Kod mene je to išlo nekako spntano a pošto slabo pamtim datume kad me neko upita za godišnjicu braka hvatam se mobitelauser posted image
Dugo smo se zabavljali pa živjeli skupa pa se vjenčali u općini pa u crkvi sve to u nekim razmacima od najmanje godinu dana(ukupno 8god.prije zadnjeg crkvenog vjenčanja)user posted image
Uglavnom kad saberem meni je to sve isto što se tiče osjećaja jedino je mžda jednostavnije zbog zakonskih stvari i djeteta samim tim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:36:47   
Rina
Pa ovako ,mi smo se vencali dve nedelje pred rodjenje naseg sina user posted image
Eto da bi dete bilo rodjeno u bracnoj zajednici...U ponedeljak ,tada je vencanje ovde besplatno user posted image user posted image user posted image
Inace ja ipak nisam mogla da uzmem njegovo prezime jer nisam imala tada holandsko drzavljanstvo tako da mi se dete ipak drugacije preziva nego ja i dalje imam samo svoje devjacko user posted image Ali to je sve nebitno,mi se volimo pa, jel, ajd i da se vencamo...

Moje licno misljenje je da je nepotrebno vezivati se papirima ako si dovoljno emocionalno povezan...
Pade mi na pamet sto sam jednom procitala u Totem i Tabu od Frojda kako je pra-brak zajednica nastala iz potrebe pra-coveka da se nadjeni seksualni partner zadrzi za sebe user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:42:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

potrebe pra-coveka da se nadjeni seksualni partner zadrzi za sebe user posted image



E vidish....meni je ovo zapalo za oko....jer  se jedan razgovor mene i mog dechka sveo na to....da je meni bitnije da on ostane do kraja zivota uz mene bez tog papira...nego da znam da ga taj papir veze za mene....i nekako bez tog papira mi se chini da ljudi vishe obratjaju paznju na svoje partnere...da ih ne bi izgubili...jer nisu zakonski vezani.... i pri tom misljenju ostajem....jedino sam se pokolebala zbog tog prezimena...mene i deteta....user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:54:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

ili ti je bitnije crkveno(vjersko)vjenčanje



Pa ja ni neznam gde i kako bi se mi venchali u crkvi...jer je on pravoslavac ja katolkinja....mada nijedno od nas nismo bash vernici...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:55:07   
Rina
Sto se deteta tice jedino.... ili ako sad nesto imovinski zelis sebi da obezbedis ili osiguras ili vec sta,mi smo poceli od nule zajedno pa nam to nije igralo ulogu nego eto ozvanicili samo ali verovarno ima brak pravnih posledica na dete ..dakle zbog deteta mozda da sta znam...raspitaj se kod pravnika..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:58:34   
Anoniman
Ma za imovinu me nije briga....sada kupujemo kutju...tj on dize kredit na njegovo ime...on placa ratu...i treba da bude na njegovo ime...a ja tju dobiti roditeljsku kutju u nasledstvo...tako da tjemo oboje imati svoje...no nije bitno...

A za dete mi je jedino.....user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 22:58:51   
Lu
Smeshkice pa razgovarajte o tome i dalje,nikad nije kasno a najbolje rješenje ćete donjeti zajedno,to je sigurnouser posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:01:29   
Anoniman
Pa kad budemo kupili kutju...onda tjemo.....nije mi sad momenat za pokretanje te teme...

A dotle zelim da chujem i druga misljenja....

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:07:04   
sneza24
Po novom zakonu deca rodjena u braku i vanbracna deca imaju ista prava u slucaju razvoda(odnosno razlaza) ili smrti jednog od roditelja.
A sto se tice bracne ili vanbracne zajednice sve zavisi.Ja i mm smo planirali svadbu na prolece ali nismo mogli toliko da cekamo da pocnemo da zivimo zajedno pa sam ja jos u decembru presla kod njega.Odlucili smo se na brak zato sto se volimo i sto planiramo da zauvek zivimo zajedno.A i zbog toga da nasa deca ne bi imala razlicita prezimena od mene.I kad se porodis lakse se sredjuju papiri oko deteta ako ste u braku,ako niste onda moras da ides i ti da das izjavu da je to njegove dete.Ovako su nasi kumovi radili kad su prijavljivali decu jer nisu vencani.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:09:44   
Anoniman
To znam...jer mi je drugarica ishla sa "dechkom" da prijave dete...jer on nije mogao sam....oni to nisu znali pre porodjaja....
A to za prezime mi toliko bzvz....ne zelim da se prezivam drugachije nego moje dete...user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:14:13   
anamaria_at
Kod nas ovde je to drugacije...Nisam vencana i nismo jos pricali o tome...
Kad se porodim dete ce dobiti moje prezime...vodicu se kao samohrana majka i imam sva prava...cak mi je nekako bolje...imam mesecno vise placeno...
Sto se papira tice.....nije mi stalo do njega...volimo se mi i ovako i lepo nam je.

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:15:47   
Anoniman
Ja mislim da se meni ovde isto pishe samohrana ili ne...user posted image

(odgovor članu anamaria_at)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:17:37   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja mislim da se meni ovde isto pishe samohrana ili ne...user posted image

Isto ti se pise.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:19:39   
prase
Moja venčana kuma se zabavlja sa istim dečkom (koji u stvari više i nije dečko, bliže je krizi srednjih godina, al' dobro sad user posted image ) unazad više od 10 godina... Njih su dvoje u fazonu da im taj papir ne treba, a i ne bi da prave svadbu zato što on ima puno rodbine koju mora da pozove pa je to nezgodnouser posted image Ja njima uvek kažem da je bolje imati papir koji sada smatraju nebitnim nego ga nemati. Šta će biti sutra kada dete počne da zapitkuje zašto se mama i tata ne prezivaju isto i zašto se ono preziva kao tata a ne kao mama i kako to onda da nije tako i kod druge dece... Ja znam da meni nije bilo svejedno kada su nas prozivali u školi, ono na času razrednog starešine na početku godine u 5. razredu osnovne i 1. razredu srednje. Onda svako treba da kaže kako mu se zovu mama i tata, koje im je zanimanje, adresa se podrazumeva da je ista. Bila sam na teškim iskušenjima da kažem da mi je tata tajni agent i zato ne smem da kažem kako se zove, pre bih to rekla nego da izgovorim njegovo ime i prezime koje nije isto kao moje. Neprijatno mi je bilo da ispravljam ljude, kada me neko pita kako mi se zove tata, pa onda doda moje prezime i počne da moždika da li ga zna ili ne zna... Ili kada me neko pita koje je devojačko prezime moje mame, a ja prvo tresnem "pa isto kao moje" a onda se izgubim u objašnjavanju dok me svi zeleno gledaju, a ja se bojim u crveno... Moji roditelji se nisu venčali iz nekih drugih razloga, nismo nikada ni živeli zajedno, ali svodi se otprilike na isto. I dan danas mi je jadno kada kažem da sam vanbračno dete, kao da ću biti dete sve dok ne umrem, kao da je vreme stalo. Pazi kad postoji i izraz za to: vanbračno dete. Anglosaksonci to lepše zovu (mislim da je ovo pravi izraz): love child. A deca k'o deca... surovi... malo im se zamerim na igralištu i odmah dobijam "kopile" u bekhendu.

Suma sumarum, Smeškice, nije baš samo stvar u tome da li ćete svi imati isto prezime. Činjenica je da dolaze nova vremena, moguće je da će naša deca ići u školu čak sa decom koja imaju 2 mame ili 2 tate, ali Balkan ti je ovo... Zar da dete sluša kako šapuću i da zauvek ima tu jednu slabu tačku koju će druga deca da gađaju? Ne znam.

Na kraju, mislim da je papirologija za bebu komplikovanija ako se roditelji ne prezivaju isto, čini mi se da onda oboje roditelja moraju da prijave dete za izvod iz MKR (a ako hoćete na primer da uzmete one parice od države što se dobijaju, to vam treba što hitnije jer postoji rok za predaju dokumentacije). Da je meni neko rekao da idem da čekam red u opštini kada je Uroš imao mesec dana ili manje (a pri tom nisam imala ni kome da ga ostavim) samo bih se nasmejala...

Ja se nisam venčala da bi mi život bio lakši nego zato što sam želela brak, ali evo navela sam ti one praktične razloge koje vidim (a koje sam 100 puta ponavljala gore pomenutoj kumi - njeno se mišljenje nije promenilo, ali ne mislim da je razlog što me ne sluša nego što ona u suštini ne bi u brak sa tekućim sa kojim se zapetljala pa ne može da se otpetlja).

Papirom se niko ne vezuje, nego se papirom veza koja već postoji ozakonjuje.

Eh da, evo još jednog praktičnog razloga: ne možete da imate zajednički račun u banci, tj. jedno ne može da dobije sva ovlašćenja na račun drugog bez venčanog lista. Zamisli sad ti da ne radiš a on radi ili obrnuto, pa daj pare, daj karticu, kako nema, zašto nema...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:20:31   
Anoniman
Tako sam i mislila....

Ali sad mi palo na pamet...jedna riba koja se udala za jednog lika iz drushtva mog dechka...ima dete vanbracno...i prima neku pomotj jer je nezaposlena samohrana majka....zato se i udala sad samo u crkvi da ne bi izgubila tu pomotj....ali neznam ni kako ni koliko to prima...user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:22:02   
2002m
IZVORNA PORUKA: anamaria_at

Kod nas ovde je to drugacije...Nisam vencana i nismo jos pricali o tome...
Kad se porodim dete ce dobiti moje prezime...vodicu se kao samohrana majka i imam sva prava...cak mi je nekako bolje...imam mesecno vise placeno...
Sto se papira tice.....nije mi stalo do njega...volimo se mi i ovako i lepo nam je.
Melenkinjo pa nisi ti luda,neces potpis zbog parauser posted image user posted image user posted image SALIM SE meni ce 25 avgusta 8 god. braka(mm se zeza pa kaza mraka) ne mogu da se pozalim ali isto misli da je to stvar izbora i po meni papir nista neznaci ako dvoje funkcionisu i ako se vole.A isto tako papir ne moze spojiti veze koje pucaju i brak nije izlaz iz problema.

(odgovor članu anamaria_at)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:24:55   
Anoniman
E prase...tebe sam chekala....znala sam da tjesh sve fino predochiti user posted image

Samo ja mislim da tjee se sve ovo zavrshiti na mom razmisljanju...jer dragi moj netje ni da chuje za brak...razocharan je u taj pojam....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:26:57   
anamaria_at
Pa komsinice kad bolje pomislim na ovu krizu i jeste tako....
Stan placam pola kao samohrana...mesecne pretplate kao npr. za TV.Telefon sve placam na pola....Trudnicko bolovanje imam placeno 780 evra+240 evrasocijalno+ i kad se beba rodi deciji..... Pa dok mogu da iskoristim ..zasto ne.... Moj je bio za to da se vencamo...ali kad sam mu lepo objasnila...sad je pristao ovako.... Volimo se ....i stas vise...he he

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:31:57   
2002m
IZVORNA PORUKA: anamaria_at

Pa komsinice kad bolje pomislim na ovu krizu i jeste tako....
Stan placam pola kao samohrana...mesecne pretplate kao npr. za TV.Telefon sve placam na pola....Trudnicko bolovanje imam placeno 780 evra+240 evrasocijalno+ i kad se beba rodi deciji..... Pa dok mogu da iskoristim ..zasto ne.... Moj je bio za to da se vencamo...ali kad sam mu lepo objasnila...sad je pristao ovako.... Volimo se ....i stas vise...he he
Pa naravno, da sam na tvom mestu i ja bih tako postupila.PAMETNOuser posted image

(odgovor članu anamaria_at)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:38:02   
Anoniman
Ja sam želela da se udam. Meni prija taj momenat da mogu da kažem: "Ovo je moj suprug!", a još više volim kada me mm zagrli i predstavi "Ovo je moja suruga"... nekako, u životu me je više njih predstavljalo sa "Ovo je moja devojka", a samo on je taj koji može da me predstavlja sa "supruga", i prija mi to.

Većinu stvari koje je prase napisala se slažem.

(odgovor članu anamaria_at)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:40:05   
Anoniman
Ma mene moj svakako zove svojom zenom....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:42:15   
anamaria_at
I mene moj..ali kad kaze nesto lepo...zeno moja..ljubavi ...prija...
a kad ima nesto da zamera...vice il tako nesto ..pa vikne zeno....
onda se ja branim...nisam ti ja zena....hahahhhaha...

_____________________________

nasa nemirna curica dolazi aBd 5 septembra

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:44:07   
Anoniman
hahaha...ma meni moj i tepa tako...a i u drushtvu me zna predstaviti tako...ili ga drugovi zezaju u fazonu "shta ti radi zena" i sl user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anamaria_at)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:46:01   
Anoniman
Niste me dobro razumele, nije stvar u tome šta će narod da misli, meni je brak jedna od stvari koja moju vezu sa mužem čini drugačijom od ostalih (naravno ne jedina stvar, i ne najbitnija, ali jedna od...)
Kada bih se vratila unazad i kada bih trebala ponovo da biram dal ćemo samo živeti zajedno ili se venčati, ponovo bih se udala za njega. Nikada se nisam kajala zbog braka.

(odgovor članu anamaria_at)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here