|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:25:24   
Jeca*
Pošto smo već zaključili da je user posted image
vrlo loš obrok u svakom pogledu (sem u ukusu user posted image ) i da treba jesti što više
user posted image
, a pošto ni to nije dovoljno već treba znati šta sa čime može da se kombinuje, onda predlažem da ovde pitamo našu dragu MinuVB jer mislim da ona može mnogo da nas nauči. Ja sam joj prva do neba zahvalna za svaki savet jer mi je promenila život iz korena i nikad se nisam bolje osećala i izgledala (a nikad nisam bila ni skromnija user posted image ) user posted image

znači ovde pričamo tj pitamo o zdravoj i pravilnoj ishrani (tuga je što se korisne informacije rasipaju po temamam o dijetama...)

user posted image

< Poruku je uredio Jeca* -- 22.6.2011 8:27:29 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:29:12   
minavb
A mozete me pitati i o ostalim stvarima, obzirom da imam odgovore na sva vasa pitanja.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:33:39   
Jeca*
a ja se brinula da sam ja neskromna user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:39:10   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca*

a ja se brinula da sam ja neskromna user posted image

Duso, anketa je potvrdila da ja imam odgovor na sva pitanja.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:50:40   
Anoniman
Super temica user posted image Ja se nikad ne libim pitati...
Ajd sad odmah da krenem- i ja sam manje-više upućena koje namirnice treba da preovlađuju u ishrani, ali me recimo zanima baš leti koliko čega treba i u kom odnosu unositi da bi se namirile energetske vrednosti i izbegla dehidracija??? I za odrasle i za decu molim odgovor user posted image Hvala!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:52:00   
bebać
Ovako,mina dušouser posted image user posted image imaš li kakav savjet za nas mršavice koje bi htjele koju kilu gore(uzmi u obzir brz metabolizam+genetiku gdje ih je većina mršavi)

Ja ti zimi dobijem kilu-dvije gore,a ljeti nema šanse,čak i odem kulu dvije dole.

Jedem sve normalno,kad mi se šta ćefne i kako mi se ćefne.Mada moram biti iskrena da nisam ljubitelj pita i tjestenine,više volim čorbe,supe voće i povrće.

Eto hvala unaprijed,rekoh da probijem leduser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:57:13   
bebać
mama kukunka


Vidim na temi gore napisanu članicu,pozdrav za nju ima originalan nick i baš sam se nasmijalauser posted image user posted image

sorry na off modovi.user posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 8:57:36   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a

Super temica user posted image Ja se nikad ne libim pitati...
Ajd sad odmah da krenem- i ja sam manje-više upućena koje namirnice treba da preovlađuju u ishrani, ali me recimo zanima baš leti koliko čega treba i u kom odnosu unositi da bi se namirile energetske vrednosti i izbegla dehidracija??? I za odrasle i za decu molim odgovor user posted image Hvala!!!

Nina, nema tu neke filozofije. Jedes sezonske namirnice, sto vise svezeg povrca u vidu salatica, jednostave i lagane obroke i najmanje 2l vode dnevno (nikako sokova). Zastupljenost namirnica po grupama je individualna stvar.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:01:11   
Anoniman
A koliko klinji da dajem vode? Nema šanse da u njega stane 2l user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:01:22   
minavb
IZVORNA PORUKA: bebać

Ovako,mina dušouser posted image user posted image imaš li kakav savjet za nas mršavice koje bi htjele koju kilu gore(uzmi u obzir brz metabolizam+genetiku gdje ih je većina mršavi)

Ja ti zimi dobijem kilu-dvije gore,a ljeti nema šanse,čak i odem kulu dvije dole.

Jedem sve normalno,kad mi se šta ćefne i kako mi se ćefne.Mada moram biti iskrena da nisam ljubitelj pita i tjestenine,više volim čorbe,supe voće i povrće.

Eto hvala unaprijed,rekoh da probijem leduser posted image

Moram da ti kazem da si sasava. Jedna pametna zena mi rece da zena nikad ne moze previse mrsava ( ovde se ne misli na anoreksicne osobe) i slazem se sa tim. user posted image  Obzirom da ne volis testenine, koje su sigurica kad je gojenje u pitanju, preostaje ti krompir, mlecne preradjevine sa vise masti, i puno mesa, jaja, ribe i leguminoza. Ja bih na tvom mestu, ipak samo malo pjacala proteine i uvela vezbe snage, da se misicna masa malo uveca.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:01:58   
mama kukunka
Evo, da vam se javnem! Hvala na komplimentu( bar sam ja  to shvatila kao kompliment)..
POzdrav svima!!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 9:03:45   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a

A koliko klinji da dajem vode? Nema šanse da u njega stane 2l user posted image

Oh, ovo se odnosi na odrasle.Osnovne dnevne potrebe deteta u vodi su:

  • za dete do 10 kg - 100 ml/ kg telesne mase,
  • za dete od 10 do 20 kg - 1 litar + 50 ml za svaki kilogram telesne mase.
  • za dete preko 20 kg - 1,5 litar + 20 ml za svaki kilogram telesne mase.


    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu Anoniman)
  • Direktna veza do poruke: 12
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:04:07   
    bebać
    Obzirom da ne volis testenine, koje su sigurica kad je gojenje u pitanju, preostaje ti krompir, mlecne preradjevine sa vise masti, i puno mesa, jaja, ribe i leguminoza. Ja bih na tvom mestu, ipak samo malo pjacala proteine i uvela vezbe snage, da se misicna masa malo uveca.


    Ne nisam anoreksična,više sam sitna onako,čitav život sam ovakva.A šta dodju ove 'leguminoze'...i vežbe snage koje mi predlažeš???

    Izvini,još samo ovo pitanje i da te en cimam više.Thanksuser posted image user posted image

    _____________________________

    "Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 13
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:06:06   
    minavb
    Leguminoze su grasak, boranija, pasulj, soja, socivo, bob i bamija.
    Kad kazem vezbe snage, mislim na teretanu i vezbe sa tegovima i na spravama. user posted image

    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu bebać)
    Direktna veza do poruke: 14
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:15:41   
    bebać
    Mina hvala puno...nekad sam išla u teretanu(kao djevojka)...ne bi bilo na odmet da se organizujem za opetuser posted image


    A to sve što si nabrojala svejedno volim,samo malo više pojačamuser posted image

    _____________________________

    "Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 15
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:17:36   
    azdajica75
    Pozdrav svima,super tema,ja sam malo virila u dijetalni meni i kupila po koju idejicu,al evo malo i konkretnih pitanja.
    -Smeđi šećer umesto zaslađivča da ili ne?Ne konzumiram slatkiše,ali kafu ne mogu bez šećera(za razliku od čaja)!!
    -Soja sos kao dodatak jelima??Ja ga bukvalno svuda trpam,u salate,u grilovano povrće,obožavam ga pa me baš interesuje njegova nutritivna vrednost.

    Inače,moram sestri da prenesem ove savete za gojenje,jako je mršava,obe smo visoke 178,ja imam 66 kg a ona 48,i nikako ne uspeva da se ugoji,takav joj metabolizam!


    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 16
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:21:28   
    bebać
    Jao aždajice,nije mi za neku utjehu,ali ja sam mislila da sam baaaaaaaaš mršavauser posted image user posted image

    ja sam visoka 169cm i imam 48kguser posted image ja bih još 2-3kg...ja inače volim mršavije djevojke ali da imaju dobru guzu i sikeuser posted image user posted image

    _____________________________

    "Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

    (odgovor članu azdajica75)
    Direktna veza do poruke: 17
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:26:27   
    azdajica75
    Ma kakvi,treba da vidiš moju sestru,premršava je,ona normalno jede,čak i više od mene, ali takav joj je valjda metabolizam,najviše što je ikad imala je 52 kguser posted image !!

    (odgovor članu bebać)
    Direktna veza do poruke: 18
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:32:05   
    Jeca*
    Mina, verovala ili ne imam i ja jedno pitanje user posted image  nešto što me uvek zbunjuje, a u vezi pirinča (mislim da smo sto puta pričale o tome, ali nije zgore da se i ovde pojavi pitanje user posted image )
    sa čime se kombinuje intergralni pirinač?  da li sa leguminozama ili može i sa nekom ribom, teletinom (proteinima)?


    _____________________________

    The price of discipline is always less than the pain of regret
    Robin Sharma

    (odgovor članu azdajica75)
    Direktna veza do poruke: 19
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:35:38   
    minavb
    IZVORNA PORUKA: azdajica75

    -Smeđi šećer umesto zaslađivča da ili ne?Ne konzumiram slatkiše,ali kafu ne mogu bez šećera(za razliku od čaja)!!
    -Soja sos kao dodatak jelima??Ja ga bukvalno svuda trpam,u salate,u grilovano povrće,obožavam ga pa me baš interesuje njegova nutritivna vrednost.

    Secer je secer, bi smedji ili beli. Ista stvar, samo se tehnoloski proces proizvodnje razlikuje u jednom postupku. STavljala beli ili smedji, nema bas nikakve razlike. U tvom slucaju, ako bas svaki dan moras da pijes slatku kafu, ja bih radije stavljala secer nego vestacke zasladjivace, obzirom da je potvrdjeno njihovo stetno dejstvo.
    Sosja sos sadrzi vodu, soju, secer, psenicu, so(puno soli), i najcesce natrijum benozat ili natrijum glutaminat. Nema neku hranljivu vrednost, tj nije koristan ali nij eni stetan. Ukusan je ali bas ne mora da se koristi u svakodnevnoj ishrani. So treba smanjiti, pa eto , onda i soja sos.

    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu azdajica75)
    Direktna veza do poruke: 20
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:38:35   
    azdajica75
    Hvala Mina user posted image !
    Mislim da ni u čemu ne preterujem,ali ipak da pitam,lepo je znati!!

    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 21
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:38:57   
    minavb
    IZVORNA PORUKA: Jeca*

    Mina, verovala ili ne imam i ja jedno pitanje user posted image  nešto što me uvek zbunjuje, a u vezi pirinča (mislim da smo sto puta pričale o tome, ali nije zgore da se i ovde pojavi pitanje user posted image )
    sa čime se kombinuje intergralni pirinač?  da li sa leguminozama ili može i sa nekom ribom, teletinom (proteinima)?


    Pirinac se kombinuje sa povrcem, bilo da se dodaje pirincu pa se jedu kao varivo, ili kao salata uz pirinac. 

    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu Jeca*)
    Direktna veza do poruke: 22
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:40:02   
    minavb
    IZVORNA PORUKA: azdajica75

    Hvala Mina user posted image !
    Mislim da ni u čemu ne preterujem,ali ipak da pitam,lepo je znati!!


    Uzivajuser posted image

    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu azdajica75)
    Direktna veza do poruke: 23
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:43:38   
    Tea2
    Predlažem da Mina u ovoj temi bude moderator,da se ne bi pisale gluposti i gubile korisne informacije.Ona ce znati sta da brise..Ili koga?!user posted image

    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 24
       RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
    22.6.2011 9:44:09   
    Jeca*
    i predlazem da je platimo user posted image

    _____________________________

    The price of discipline is always less than the pain of regret
    Robin Sharma

    (odgovor članu Tea2)
    Direktna veza do poruke: 25
    Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
    Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
    Značaj gvožđa tokom trudnoće
    Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
    Prirodan izbor za miran san vaših mališana
    Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
    IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
    Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
    HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
    photo
    Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



    Anketa

    Нос.
    пеперутка16

    Како чистите нос мале деце?

    Click Here