|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 11:28:18   
Anoniman
Šta ste vi radile? Po "babskom običaju" držale dete u kući 40 dana, ili ste ranije krenule sa detetom u šetnju?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 11:35:58   
MERYEN
Ja nisam nigde isla sa detetom i mislim da necu jos ovih 10 dana,izvodila sam ga svaki dan pomalo napolje,na terasu ili malo ispred zgrade u parkic po 5-15 minuta zavisi kako je vreme.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 11:40:01   
Anoniman
Pa dobro, izašla si na 5-15min. Ja znam žene koje ni na terasu nisu izašle 40 dana... user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 11:55:39   
krofnica
Mi ne da nismo izasle  na terasu nego nismo uopste izlazile iz sobe cak ni do dnevnog boravka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:03:01   
Jeca*
Ja sam Luku vodila i kod pedijatra (jer smo mu pratili težinu), a posle 25 dana otprilike  smo ga izveli i u šetnju. Bilo je lepo, toplo, avgust mesec. Samo je važno postepeno. Prvo npr na terasu na 5 min, pa onda na 10-15min, pa onda napolje na 20-25min, pa onda može na malo duže. Da se dete postepeno privikava.

(odgovor članu krofnica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:05:59   
Anoniman
Da, da, postepeno, samo sam ja to ipak malko brže. Bili smo u porodilištu 5 dana, i onda nam je patronažna dolazila 10 dana, a zadnje dane nas je već kupila u bašti kafića koji je ispred zgrade (bilo je leto, juli mesec, a kafić u prirodnoj šarenoj hladovini! user posted image )

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:17:38   
guppy RR
hahahahaha, još jedna babska..
a šta onda radiš kad moraš kući iz porodilišta? Najbolje da tamo uplatiš hotel smeštaj 40 dana?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:21:40   
Anoniman
guppy, da čitamo među redovima - išli ste napolje od početka?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:24:21   
guppy RR
samo na terasu... ali išli smo.
Ja sam osoba koja se strogo protivi raznim "običajima" i "pričama" koje nemaju logike ili smisla. Da se razumemo - meni su običaji JAKO lepa stvar, ali ako ne mogu da ih razumem ili ako sam zbog njih nesrećna (recimo ne kupuj odelo detetu dok se ne rodi, ne pleši na svadbi pre ponoći...), onda ih jednostavno ukinem i rasčitim u glavi, da su ta vremena prošla i da treba uraditi tako, da se ne osećaš loše.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:32:53   
prase
Nama je patronažna sestra rekla da dete koje je rođeno sa više od 3 kg može da ide napolje od 15-og dana. Znam, meni to isto zvuči odokativno, ali mi smo jedva dočekali da imamo dobar izgovor da se prosetamo. U ostalom, kada je imao 13 dana, morali smo u Dom Zdravlja da vide zašto neće da mu otpadne onaj patrljak od pupčane vrpce sa pupka. Onda smo išli da mu to skidaju kada je imao 15 dana, pa na kontrole danima posle toga... Ako možemo da idemo u čekaonicu koja je (otvorenim) vratima spojena sa ORL (gde deca kašlju kao luda), zašto ne bismo išli napolje? Elem, šetali smo kada je lepo vreme, a sada smo malo utanjili zbog hladnoce i vetra. Pedijatar nam je, inače, rekao da možemo da šetamo slobodno sve dok temperatura ne padne ispod 0 stepeni... Zbog toga smo MM i ja odlučili da tempiramo sledeći porođaj u kasno proleće, da bismo mogli po ceo dan da budemo na svežem vazduhu a ne u zatvorenom prostoru user posted image

Na kraju, te prve šetnje i izleti do lekara su veći problem bile za mene nego za bebu (epiziotomija + odeća sa šavovima + ležeći policajac = user posted image ).

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 12:49:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

(epiziotomija + odeća sa šavovima + ležeći policajac = user posted image ).


UH! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 14:04:58   
andrijana
Ma,i to su bapske price! Kako kad moras da odes do Doma zdravlja ili bolnice u drugom gradu. To me je uvek nerviralo! Zasto da se ne izlazi 40 dana? Da sam tako radila,ja bih poludela! U bolnici sam bila 2 nedelje i jedva sam cekala da vidim nekog novog,dojadili su mi beli mantili. A da ne pricam koliko je lepo vreme bilo napolju... Doduse,samo koliko sam mogla da setam,zbog one ogromne rane od epiziotomije..user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.11.2008 14:17:19   
Lu
Izlazili smo na terasu dok ja nisam prohodala od posljedica epiziotomije,sjećam se da je to bio 24.dan a kad je bio 40.,nemam pojma jer mi on ništa neznači.
Ali evo kad smo kod toga,jel znate ustvari zašto je izmišljeno tih 40dana,mislim normalno je da se žena oporavlja od poroda ali neznači to valjda da smo sve do jedne tog famoznog40.dana odjednom oporavljene i spremne za akciju?

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
17.12.2008 3:43:40   
stella
40 dana u kuci moje misljenje,a tako mi je nana pricala.
Prije na selima,zena rodi dijete sutradan u njivu i zena umre,razboli se itd.40dana smislili dok se materica ne vrati na svoje mjesto,a i zena ne dodje malo sebi.

Mi smo sa 20 dana izlazili na terasu,prvo 5min,10,15,20,25,30.Stim da smo sa mjesec otisli na kontrolu
a sa 40 i nesto dana prvi put u setnju na setaliste,jer je bilo hladno ali suncano.
a ranije se  nisam ni ja dobro osjecala.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
17.12.2008 21:20:20   
oliveradj
Morali smo osmi dan da idemo na Gatrijev test u NS. Deveti smo morali da idemo kod ORL-a, zbog problema sa nosicem od rodjenja. Posle dve nedelje smo pocele da izlazimo u dvoriste lepo vreme dosta smo provodili na terasi u dvoristu. Sa nepunih 6 nedelja smo malo setali ispred kuce i onda sa 6 i posle 6 nedelja malo vise. Nista preterano ali ne bih mogla sa detetom da izdrzim u jednoj sobi poludela bih. Osmi i deveti dan nije mi se islo ali sam morala. Moja komsinica je sa dve i po nedelje dete setala po ulici. Kada je imao mali tri nedelje ona je dosla kod nas jos je imala carski i ustala posle dve i po nedelje od porodjaja. Kad je dosla s bebom mi smo gledali ono bilo nas sramota nismo dettetu nista kupili, a ona upala iznenadjenje pa smo mu dali pare bilo nam je bezveze nista ne dati detetu.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
17.12.2008 22:11:38   
BINCE
moje misljenje o ovome je da se u kuci ne ostaje 40 dana radi bebe...beba moze ici isti dan vani.,,,nego je to radi zene,,poslije poroda da se smiri jer 40 dana treba da sve dodje sebi i da se kosti polahko sastave..da maternica ponovo dodje na svoje mjesto i tako to....jer se prilikom trudnoce i poroda sve kosti rastave osim kosti na bradi..i to je rako dokazano...ja ako Bog da kad budem imala svoju bebu cim izadjem iz bolnice malo po malo idem u setnju,,,tj,sve zavisi kako se budem osjecala..a rijetko kad vjerujem u babine gatke...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
17.12.2008 22:53:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Moja komsinica je sa dve i po nedelje dete setala po ulici. Kada je imao mali tri nedelje ona je dosla kod nas jos je imala carski i ustala posle dve i po nedelje od porodjaja. Kad je dosla s bebom mi smo gledali ono bilo nas sramota nismo dettetu nista kupili, a ona upala iznenadjenje pa smo mu dali pare bilo nam je bezveze nista ne dati detetu.


Ta je kao ja! user posted image  Moj Luka je imao i manje kada smo pošli napolje, pa negde sam naisala da nam je patronažna dolazila do njegovog 15og dana, a poslednjih par dana nas je kupila u kafiću ispred zgrade. user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
18.12.2008 9:21:40   
sonja999s
pa i bebi prija vazduh isto kao i majci sto bi prijao. naravno, ne treba preterivati. svaki dan po malo duze. ja nemam nista protiv da beba i pre 40dana ide napolje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
18.12.2008 9:50:28   
oliveradj
Pa ti si bas odma skitala Taso svaka cast, ja nisam smela tri nedelje posle da sedim i to mi je bilo najgore. Posle pete nedelje sam isla u kupovinu nista posebno, a bebica je bila kuci.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
21.12.2008 22:02:37   
Koka Loka
Oboje su rođeni zimi. Sinko je prvi put bio na svežem vazduhu sa nekih mesec dana, a ćera sa 7 dana. Sinka smo "gajili" pod staklenim zvonom, sav je nežan, umetnička duša, a ćera je sa mesec već šetala gradom, bila u kupovini i uživala u blagodetima čistog vazduha u slingu - opasna je kao masna soda user posted image


(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
21.12.2008 22:33:08   
andrijana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ko masna soda...


_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 9:40:18   
Markovicka
Prva setnja tj voznja u kolicima sa mesec dana, bilo je oko 5 stepeni, bili smo nekih 15 min, od tada skoro svaki dan po30 min, ovih dana i duze..
Jaaako volimo drndanjeuser posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 9:47:34   
Mimče
ja sam se rodila krajem juna i znam da se babica krstila i rekla mojoj mami "hvala Bogu da kod nekoga vidim otvoren prozor pored bebe, svi se zablindirali", znam da su me sa dve nedelje vodili na prvi put 100km u goste... moj bebac stiže krajem jula početkom avgusta i mislim da je to super vreme i za izlaženje na vazduh i za otvoren prozor, jedino što mislim da neću dati silnoj rodbini da nagrne odmah nek sačekaju tih 40 dana da se mi(bebac, tata i mama) malo odmorimo, mazimo, uživamo

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 9:49:07   
Trcosava
sa nekih 2 nedelje je deda izveo na terasu
sa 3 nedelje smo bili oko pola sata u šetnji na Bledu, od tad samo vrebamo lepo vreme da možemo da se švrćkamo i da mama gubi kilograme
Sad ovaj vikend smo bili nekih 2 sata u šetnji - svaki mišić me boli


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 9:50:10   
*Alexx*
Ako se majka dobro oseća, OBAVEZNO napolje! Svež vazduh će prijati i mami i bebi, tako se stiče imunitet.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here