|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
4.2.2012 12:33:55   
Olga75

IZVORNA PORUKA: crazymama


IZVORNA PORUKA: New Mom

Specijalizant nije student.user posted image


meni jeste, jos uvek uci, jel tako..?

specijalizant ima diplomu medicinskog fakulteta i najmanje pet godina radnog staza ordinarijusa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Amniocenteza?
4.2.2012 12:36:22   
Anoniman
Verujem da je to cekanje grozno ali ubijaj vreme sa nama , nisam te dugo sretala na forumu , bas si nedostajala  user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 952
   RE: Amniocenteza?
4.2.2012 12:49:26   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: ribizla

Verujem da je to cekanje grozno ali ubijaj vreme sa nama , nisam te dugo sretala na forumu , bas si nedostajala  user posted image



user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 12:46:36   
nacima82

Ja sam radila analizu privatno, a vađenje sam radila državno. Pitali su me da li nosim privatno ili u Dečiju (svejedno sam nosiš).

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 12:47:27   
nacima82



Ja sam radila analizu privatno, a vađenje sam radila državno. Pitali su me da li nosim privatno ili u Dečiju (svejedno sam nosiš). Ako ima ovde u NS-u, u BG sigurno ima.


Draga New Mom,

napokon sam pronasla nekoga ko je radio privatno analizu a sam proces drzavno.Poljubac

Jesi li ti to radila u Novom Sadu?

Gde si radila privatno?

Izvini sto te ovako bombardujem pitanjima ali mnogo bi mi znacili tvoji odgovori.

Hvala ti puno, unapred. Poljubac

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 13:11:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: nacima82

Draga New Mom,

napokon sam pronasla nekoga ko je radio privatno analizu a sam proces drzavno.Poljubac

Jesi li ti to radila u Novom Sadu?

Gde si radila privatno?

Izvini sto te ovako bombardujem pitanjima ali mnogo bi mi znacili tvoji odgovori.

Hvala ti puno, unapred. Poljubac

Da, samo vađenje plodove vode sam radila u Betaniji (ne zakazuje se, od ponedeljka do četvrtka se radi. Potrebno je da sa uputom, kr.grupom, nalazom genetičara, ličnom kartom i zdrastvenom dođeš do 8h ispred dela za Patologiju trudnoće. Tamo dođe zadužena sestra da uzme podatke.). Znam da se radi i u Dečijoj bolnici, ali nekako mi ovo delovalo pouzdanije. Radio mi je prof.dr Belopavlović.
Analizu sam radila privatno u NS isto. Ima smao jedna baš genetska laboratorija ovde KLIK, sama analiza je bila 18 ili 19 hiljada dinara (mozak mi sada stoji), nalazi su gotovi za 8-10 dana.
Ja sam kod njih išla prvo na genetsko savetovalište, ni to nisam radila u Dečijoj, plaća se 2500 pri prvom razgovoru, posle se ne plaća.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nacima82)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 16:30:13   
serendipity
Samo da dodam da ces na mestu gde je New Mom ostavila klink naci prave podatke... meni su mnooogo pomogli.
I jos to da u decijoj bolnici amnio radi dr. Kolarski koji je fantastican, veliki strucnjak i stvarno sve odradi profi... user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 17:15:30   
Sanchy
Jedno pitanje,posto na sajtu nisam pronasla podatak,da li analizu rade metodom citogenetike ili pcr?Posto je 8 do 10 dana predugo za pcr a prekratko za citogenetiku ...ja vec jedanaesti dan cekam rezultat citogenetike,privatno radjen uBgd i vec sam poludela od cekanja aka ta lab u Novom Sadu radi citogenetiku za maksimum deset dana pa to je onda super ali ne mogu da verujem da taj kraci rok ne postoji negde i u Bgd?!

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 17:20:32   
Jeca.V
Jos kad ti kazem da citogenetiku u Bgdu radi ista ta doktorka koja drzi ordinaciju u NSuuser posted image Predpostavljam da  drze taj zasejani materijal malo duze,tj,13,14 dana cisto radi sigurnosti,da profesorka ne dolazi za dzabe.Ja sam rezultat dobila tacno 14 dan.Izdrzi jos malouser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 17:48:45   
Sanchy
Helixlab je u pitanju..pcr sam dobila isti dan ,posle par sati,ali citogenetika me sad ubi u pojam,jos kad sam procitala da se u NS dobija za 8 do 10 dana pa stvarno...user posted image ....nosila bih tamo ozbiljno,ja i inace nista ne volim da cekam ,najoobicniju krvnu sliku sve radim privatno i za juce ako mozeuser posted image ali ovo nisam nasla gde bih mogla brze niko nigde nije spominjao da moze za 8 dana,.

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 19:15:13   
New Mom
Citogenetika koliko sam ja upućena. Vremenski ne može manje od 8 dana zbog zasejavanja, a 10 bude ako te kači vikend (u prvoj su mi 10.dan javili rezultate, a sada tačno 8.dan).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Amniocenteza?
7.2.2012 19:53:32   
Sanchy
Blago tebi..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 16:10:44   
Sanchy
Stigo...normalan muski kariotip 46 xyuser posted image ....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 17:44:29   
New Mom
Jeeeeeeeee!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 18:30:30   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: New Mom

Jeeeeeeeee!user posted image

user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 20:11:59   
^iva^
user posted image user posted image sad uzivaj

_____________________________

iva

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 20:22:04   
crazymama
ko da uziva? ona?
nema sansi, sad ce ona da nadje nesto novo da se opterecuje user posted image user posted image user posted image

jesu ti bese u pocetku govorili da je devojcica..?

cestitam!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Amniocenteza?
8.2.2012 20:26:50   
^iva^
sad ce valjda malo da se opusti user posted image user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Amniocenteza?
9.2.2012 9:56:59   
JellKo
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce...pa ako je neka od vas imala ili cula za slicna iskustva.
Ja sam prije 7 dana radila amniocentezu, tada sam bila 18+2 (a po UZ nekih 5 dana vise), i nesto nije bilo kako treba i nisu uspjeli uzeti dovoljno plodne vode (samo 7 ml). Rekli su mi da cu najvjerovatnije morati opet da radim (to bi onda bilo sutra), ali jos treba da mi jave.
E sad, sutra cu biti 19+3, sto se kosi sa teorijom da se AC radi od 16. do 18. NT, ali ta doktorica koja mi je radila AC rekla je da se u nekim slucajevima radi do 20. NT. Još uvijek nisam zvala dr kod koje idem privatno...a sad se dvoumim da li da uopste idem opet na AC, ionako mi je to odvratno iskustvo bilo.
Sta vi mislite o svemu? Jeste li cule mozda da je nekome radjena AC u 20. nedjelji?

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Amniocenteza?
9.2.2012 10:02:42   
New Mom
Jellko, dobrodošla!user posted image
Preporuka je da se radi od 16+1 do 19+0, ali amniocenteza se može raditi i kasnije (na primer, radi se da se proceni zrelost bebe i sl.). U tom preporučenom periodu je najveća količina plodove vode u odnosu na veličinu ploda, pa je najlakše odraditi intervenciju. A takođe, možda će ti raditi sada kordocentezu (vađenje bebine krvi iz pupčanika) (KORDOCENTEZA) to je isto metoda kojom se utvrđuje kariotip, a radi se posle 20.nedelje trudnoće.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Amniocenteza?
9.2.2012 13:38:59   
ana77
Drage zene :)!
U martu punim 35 godina i sad sam valjda sesta nedelja trudnoce - jos nisam bila na UZ, idem tek u utorak (kad cu biti sedma nedelja). Tad ce mi dr dati uput za genetsko savetovaliste, a ja cu traziti Institut za majku i dete. Da li je kasno da dobijem sve po protokolu ako se pojavim samo ovako ili treba da trazim neku vezu???

I da li je to najbolje mesto za AC ili da trazim Narodnog fronta ili neku drugu kliniku? Pozdrav!!!

Srecno svim mamama na AC :)!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Amniocenteza?
9.2.2012 16:59:24   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: crazymama

ko da uziva? ona?
nema sansi, sad ce ona da nadje nesto novo da se opterecuje user posted image user posted image user posted image

jesu ti bese u pocetku govorili da je devojcica..?

cestitam!

Ha ha u pravu si,sad me nesto bolka donji stomak,i juce i danas sam bila kod lekara,tri,cisto da vidim da neko nesto nije propustiouser posted image ,sve je u redu,malo mi pojacali dozu utrogestana i to je to,u sustini ne vide razlog bola osim sto je beba malo nize pa mozda to..videcemo..
Nisu dr je u jedanaestoj nedelji je rekla da je 90 posto decak a i ja i suprug smo videli imam i slikicu stvarno se videlouser posted image tako da ac nije bio iznanadjenje u tom smislu...

< Poruku je uredio Sanchy -- 9.2.2012 17:06:00 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Amniocenteza?
9.2.2012 17:02:31   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: JellKo

Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce...pa ako je neka od vas imala ili cula za slicna iskustva.
Ja sam prije 7 dana radila amniocentezu, tada sam bila 18+2 (a po UZ nekih 5 dana vise), i nesto nije bilo kako treba i nisu uspjeli uzeti dovoljno plodne vode (samo 7 ml). Rekli su mi da cu najvjerovatnije morati opet da radim (to bi onda bilo sutra), ali jos treba da mi jave.
E sad, sutra cu biti 19+3, sto se kosi sa teorijom da se AC radi od 16. do 18. NT, ali ta doktorica koja mi je radila AC rekla je da se u nekim slucajevima radi do 20. NT. Još uvijek nisam zvala dr kod koje idem privatno...a sad se dvoumim da li da uopste idem opet na AC, ionako mi je to odvratno iskustvo bilo.
Sta vi mislite o svemu? Jeste li cule mozda da je nekome radjena AC u 20. nedjelji?

Na pojedinim sajtovima ces videti da pise da moze da se radi do 20 nedelje...inace 7 ml je vise nego dovoljno za pcr metodu na pet najcescih hromozopatija,mogla si mozda bar to ,ne znam gde si nosila uzorak?

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Amniocenteza?
10.2.2012 10:27:04   
JellKo
Hvala svima na odgovorima.
Zvali su me iz bolnice, i rekli da je u redu, i da ne trebam dolaziti ponovo.
Inace sam iz Banjaluke, i ovdje sam radila u bolnici, mi ne nosimo sami uzorak vec ga valjda oni salju (negdje) user posted image .

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Amniocenteza?
10.2.2012 12:38:26   
Sanchy
Drago mi je sto je sve u redu...super,,sad uzivaj!!!user posted image user posted image

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here