|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 10:18:36   
minavb
Bila sam na komisiji. Uzeli mi uput i papire, sestra mi otvorila karton i rekla da ce me doktorke prozvati. Prozvale me, pitale kad mi je termin, zapisale i rekle"Vidimo se 21.januara.". Eto, tako je meni bilo na komisiji, nadam se da ce svima, a posebno novosadjankama biti tako!user posted image

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 10:22:58   
anci 81
IZVORNA PORUKA: minavb

Bila sam na komisiji. Uzeli mi uput i papire, sestra mi otvorila karton i rekla da ce me doktorke prozvati. Prozvale me, pitale kad mi je termin, zapisale i rekle"Vidimo se 21.januara.". Eto, tako je meni bilo na komisiji, nadam se da ce svima, a posebno novosadjankama biti tako!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ja idem sutra... Prvi put! Nadam se da cu proci kao ti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 10:40:23   
LillyT
Super Mina user posted image user posted image user posted image
Ja ne znam zasto tripujem od te komisije, kao da nesto lazem user posted image Ja cu biti na kraju 6 meseca, sve se nesto razmisljam kako ce me vratiti na posao (puna sam gluposti ovih dana). Ne znam ni kada (ni da li) se zakazuje. Meni samo dr rekao da dodjem krajem meseca po uput i doznake i da ne brinem 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 10:57:17   
minavb
Nema zakazivanja. Uzmes uput i ides kad ti lekar kaze-ako ti je otvorio bolovanje 01. na komisisju ces ici 01.. Na komisiju se ide po mestu stanovanja ili prema kartonu, ne znam ali moja komisija za Stari grad je u Vojvode Milenka br. 4. Tu je i komisija za Savski venac. Rade od 7:30, ostavis knjizicu i uput u boks za trudnice i sigurno imas prednost. Onda sestra uzima papire i zavrsava ostalo. Stvarno nisam nikad cula da je neko od trudnica u Beogradu imao problema na komisiji, neces ih imati ni ti.user posted image
Obavezno kopiraj sve papire oje predajes u firmi, mogu ih zagubiti pa da imas problema.

< Poruku je uredio minavb -- 17.12.2009 11:09:13 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 11:07:34   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

Bila sam na komisiji. Uzeli mi uput i papire, sestra mi otvorila karton i rekla da ce me doktorke prozvati. Prozvale me, pitale kad mi je termin, zapisale i rekle"Vidimo se 21.januara.". Eto, tako je meni bilo na komisiji, nadam se da ce svima, a posebno novosadjankama biti tako!user posted image

novosađankama nikad neće biti tako. Ovde je pozitivan prirodni priraštaj a manjak mesta u vrtićima, pa im je bolje da ne podstiču žene na rađanjeuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 11:16:36   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Nema zakazivanja. Uzmes uput i ides kad ti lekar kaze-ako ti je otvorio bolovanje 01. na komisisju ces ici 01.. Na komisiju se ide po mestu stanovanja ili prema kartonu, ne znam ali moja komisija za Stari grad je u Vojvode Milenka br. 4. Tu je i komisija za Savski venac. Rade od 7:30, ostavis knjizicu i uput u boks za trudnice i sigurno imas prednost. Onda sestra uzima papire i zavrsava ostalo. Stvarno nisam nikad cula da je neko od trudnica u Beogradu imao problema na komisiji, neces ih imati ni ti.user posted image
Obavezno kopiraj sve papire oje predajes u firmi, mogu ih zagubiti pa da imas problema.


Meni je bas otvoreno 1.12. ali mislim da necu ici 1.1.10. user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 12:04:38   
minavb
Verovatno ces na komisiju ici 04. ili 05. januara. Drzim ti fige.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 12:11:29   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Verovatno ces na komisiju ici 04. ili 05. januara. Drzim ti fige.user posted image


user posted image user posted image user posted image
Rekao mi dr da dodjem tamo oko 27. po uput (to mu dodje nedelja). Jao, stvarno sam pajser sa tom komisijom.....

< Poruku je uredio LillyT -- 17.12.2009 12:15:27 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 12:17:57   
aster
AtenA, mislim da stvano ne bi trebalo da ti prave probleme. Ti si već u poodmakloj trudnoći user posted image Ne znam da li je tako i u Smederevu, ali ovde kod nas u BG-u  trudnica ne mora lično da donosi papire komisiji. Može i neko umesto nje. Ja sam išla do sada 1 na komisiju i bili su ok. Idem opet 4-5 januara. Valjda će mi produžiti bolovanje user posted image

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 15:14:28   
Nensi*
Ja sam danas uzela uput,idem na komisiju u utorak,nadam se da cu proci kao Mina...
LilyT,danas sam pitala moju dr,rekla mi je da idemo u Vladetinu,tamo gde smo overavale za krvnu grupu...


(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 15:15:53   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: aster
ali ovde kod nas u BG-u  trudnica ne mora lično da donosi papire komisiji. Može i neko umesto nje.


Bas cu probati da nadjem broj telefona i da okrenem da pitam da li moram licno da dodjem ili moze neko umesto mene...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 15:37:03   
LillyT
Aham, ja sam bila u toj Vladetinoj, meni je tamo ocajno (doduse, nema uopste guzve), iskreno se nadam da nece da me smaraju. Aman, ja ne znam sta je meni, zasto mi ta komisija toliko smeta user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 15:56:12   
aster
Nensi, ja nisam išla u Vladetinu. Nadam se da i tamo ne moraš lično. Mislim, ako trudnica mora da miruje ili je ne daj bože bolesna, naravno da je najlogičnije da neko ode umesto nje.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 20:24:17   
cicko
Place mi se kad citam ove vase postove... Ma ne, drago je meni zbog vas, ali sam tuzna sto su na nasoj komisiji sami skotovi.
Ne znam sta je sa Gagins, ona je, koliko se secam, danas trebala da ide.user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.12.2009 20:46:21   
gagins
Evo me cicko,nisam danas isla nego moram bas 18.od kada mi je otvoreno bolovanje,ja sam mislila da jedan dan tamo-vamo nema veze,ali izgleda ima.Nadam se da cu sutra uspeti da se ukljucim toliko da vam javim kako sam prosla,posto putujemo odmah ujutro kad se vratim sa komisije.
Ja se iskreno ne nadam nicemu lepom i pozitivnom,jedino ako mi ne pukne film i ne poludim tamo kad ih budem videla!


(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 9:28:59   
gagins
Evo cure da vam javim,produzili su mi bolovanje do 18.januara(jos uvek ne verujem).Bila sam unutra oko 10-taK minuta,postavljali su mi pitanja tipa:
ZASTO STE ANEMICNI????      zato sto sam trudna
BAS TOLIKO ZBOG TRUDNOCE,DA LI JE BILO KRVARENJA U TOKU TRUDNOCE???   Jeste,ali to vase kolege nisu uvazili kad sam bila u oktobru!!!Evo imam slike hematoma oko posteljice,ako hocete da pogledate....
Pa su ovo iscitavali bar 5-6 minuta i na kraju mi rekli:
OPORAVITE SE MALO OD ANEMICNOSTI,PUNO SETAJTE PA CETE ONDA DA IDETE NA POSAO.Ovi su me i pitali kakvim se poslom bavim.
Da naglasim da ovog puta onaj matori celavi nije bio prisutan sto je prosli put bio i na prvostepenoj i na drugostepenoj (taj je valjda neki nacelnik)
Eto,jos uvek ne verujem,ne znam sta da ocekujem kad budem otisla u januaru,ali ni ovo nije lose!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 9:47:03   
cicko
user posted image  Hajde barem toliko, za pocetak... Ja sam sa njima zavrsila, hvala Bogu. Od kad ne moram da razmisljam o odlasku kod njih smanjile su mi se i ekstrasistole i tahikardija.user posted image


IZVORNA PORUKA: gagins

Evo cure da vam javim,produzili su mi bolovanje do 18.januara(jos uvek ne verujem).Bila sam unutra oko 10-taK minuta,postavljali su mi pitanja tipa:
ZASTO STE ANEMICNI????      zato sto sam trudna
BAS TOLIKO ZBOG TRUDNOCE,DA LI JE BILO KRVARENJA U TOKU TRUDNOCE???   Jeste,ali to vase kolege nisu uvazili kad sam bila u oktobru!!!Evo imam slike hematoma oko posteljice,ako hocete da pogledate....
Pa su ovo iscitavali bar 5-6 minuta i na kraju mi rekli:
OPORAVITE SE MALO OD ANEMICNOSTI,PUNO SETAJTE PA CETE ONDA DA IDETE NA POSAO.Ovi su me i pitali kakvim se poslom bavim.
Da naglasim da ovog puta onaj matori celavi nije bio prisutan sto je prosli put bio i na prvostepenoj i na drugostepenoj (taj je valjda neki nacelnik)
Eto,jos uvek ne verujem,ne znam sta da ocekujem kad budem otisla u januaru,ali ni ovo nije lose!


(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 9:54:55   
minavb
Svasta! Sta glume ti tamo po Novom Sadu?user posted image
Ne mogu da verujem da vas toliko zajebavaju i da se toliko razlikuju od nasih komisija.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 9:58:50   
gagins
Ne znam sta bih ti odgovorila na ovo,meni samo nije jasno kako su samo oni dobili dopis da stroze kontrolisu bolovanja.Mada kad bolje razmislim,znam da ima puno zloupotreba,ali zasto se to prelomilo preko ledja trudnica to mi nije jasno!

Cicko,sta si ti na kraju uradila,jesi li na godisnjem ili nekom bolovanju?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:02:13   
minavb
Izgleda kao da Novi Sad, a ne Beograd, dodaje pare trudnicama na bolovanju, pa da zato vracaju zene na posao. user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:03:52   
cicko
Imala sam nalaz kardiologa iz Kamenice, pa mi je moja dr opste prakse otvorila novo bolovanje po tom osnovu. Mirna sam do 31. decembra, a onda cu uzeti novi godisnji, do porodiljskog' ustvari, rekla mi je dr ginekolog da mi mioze novo odrzavanje trudnoce otvoriti od 8. januara pa do porodiljskog 8. februara.


IZVORNA PORUKA: gagins

Ne znam sta bih ti odgovorila na ovo,meni samo nije jasno kako su samo oni dobili dopis da stroze kontrolisu bolovanja.Mada kad bolje razmislim,znam da ima puno zloupotreba,ali zasto se to prelomilo preko ledja trudnica to mi nije jasno!

Cicko,sta si ti na kraju uradila,jesi li na godisnjem ili nekom bolovanju?


(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:09:54   
gagins
Eeeeeeeeeee Minavb,ovi nase ne stede gradski budzet,nego drzavni!!!Kao da ce samo od Novog Sada da se oporavi cela drzava!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:14:07   
anci 81
Evo i ja stigla sa komisijeuser posted image ! Udjes,izadjes i gotovo! user posted image Produzili su mi do 20-og januara,tako da sam probila led,valjda vise nemam sta da se strecam,nece me valjda vracati kasnije! Zelim  vam da svi ovako prolazite na komisiji!!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:15:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagins

Evo cure da vam javim,produzili su mi bolovanje do 18.januara(jos uvek ne verujem).Bila sam unutra oko 10-taK minuta,postavljali su mi pitanja tipa:
ZASTO STE ANEMICNI????      zato sto sam trudna
BAS TOLIKO ZBOG TRUDNOCE,DA LI JE BILO KRVARENJA U TOKU TRUDNOCE???   Jeste,ali to vase kolege nisu uvazili kad sam bila u oktobru!!!Evo imam slike hematoma oko posteljice,ako hocete da pogledate....
Pa su ovo iscitavali bar 5-6 minuta i na kraju mi rekli:
OPORAVITE SE MALO OD ANEMICNOSTI,PUNO SETAJTE PA CETE ONDA DA IDETE NA POSAO.Ovi su me i pitali kakvim se poslom bavim.
Da naglasim da ovog puta onaj matori celavi nije bio prisutan sto je prosli put bio i na prvostepenoj i na drugostepenoj (taj je valjda neki nacelnik)
Eto,jos uvek ne verujem,ne znam sta da ocekujem kad budem otisla u januaru,ali ni ovo nije lose!



Pa ja ne verujem kakva stoka!!!
Kakav je to pristup i stav?
Ko ce tome stati na put u NS?

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 399
   RE: Kada otići na bolovanje???
18.12.2009 10:17:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagins

Eeeeeeeeeee Minavb,ovi nase ne stede gradski budzet,nego drzavni!!!Kao da ce samo od Novog Sada da se oporavi cela drzava!


Ma sve je to OK nego stednja na trudnicama/ pa majku vam ...
Svi kradu,\uzimaju, na sve se trosi a zao im sto placaju trudnice????
pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here