|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.8.2010 16:26:23   
smeško
Da, ja ga vec dva meseca placam 570 din.user posted image

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.8.2010 13:09:57   
majka mara
ok onda moze tri kutije za 1000 din,ako neko hoce nek se javi na pp.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.8.2010 14:47:28   
liliana
Slučajno zalutah na ovu temu i baš se obradovah kad videh da je pojeftinio. Ja sam ga pila od 13. nedelje do kraja trudnoče, 3x1, i plačala sam ga između 1100 i 1400din. Kako gde sam ga nalazila kupiti, a morali smo ga poručivati unapred.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.9.2010 12:02:24   
Crvenkapa85
ja sam ga koristila na pocetku trudnoce al samo jednu kutiju i posle je sve bilo ok

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.9.2010 12:16:53   
hellena
I ja ga pijem isto kao terapiju radi odrzavanja trudnoce i placam ga 580 din...

_____________________________

Hellena :D

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.9.2010 23:33:18   
dejana007
Cao svima,
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo kao sto sam ja imala sa Utrogestanom.
Kad ga pijem 3x2 onda je sve u redu, medjutim kada krenem da ga koristim vaginalno, istog dana krene braonkasti sekret.
Da li ima slucajeva da Utrogestan izaziva takvu reakciju prilikom vaginalnog koriscenja,ili sam ja danas preterala zbog toga sto sam manje mirovala?

Veliki pozdrav i unapred hvala .user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.9.2010 13:44:40   
katalin
Ostalo mi je pola kutije utrogestana, pa ako neko zeli da uzme. Zao mi je da bacim, meni je cesto bilo tesko da ga nadjem. Posaljite PP, ako ste iz BG ili PA.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.9.2010 13:20:15   
srcomedena
Ćao drage,
evo i ja moram da se priključim ovoj temi ušla sam u 24 nedelju ..... od prošle nedelje sam oset_ila čudno stezanje - grčenje stomaka gde mi je na pregledu rečeno da imam te tkz.lažne kontrakcije, doca mi je prepisao utrogestan 3x1 i ja ga koristim vaginalno .....
interesuje me pošto ga koristim tek par dana i malo je bolje ali mi i dalje tako svremena na vreme u toku dana se stvrdne stomak pa popusti ..... kažem lakše je otkako koristim utrogestan pa me interesuje posle koliko kutija bude baš bolje........
veliki pozdravčić za sve trudnice user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 27.9.2010 17:27:18 >

(odgovor članu katalin)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.9.2010 17:06:28   
LunaLu
Draga moja, taj tvoj osecaj da ti se stvrdne stomak, nema neke veze sa Utrogestanom. Ono sto meno Utrogestan pravi jeste sporija peristaltika, mada kazu da to ima veze sa trudnocom.
A koliko ces ga piti, zavisi od procene lekara, iako po upustvu pise da on ima efekat samo do 12-13. nedelje, ali moj profesor me i dalje "drzi" na njemu iako sam 27. nedelja.
U principu ne moze da steti.
Veliki pozdrav za tebe

(odgovor članu srcomedena)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.9.2010 11:28:47   
srcomedena

IZVORNA PORUKA: LunaLu

Draga moja, taj tvoj osecaj da ti se stvrdne stomak, nema neke veze sa Utrogestanom. Ono sto meno Utrogestan pravi jeste sporija peristaltika, mada kazu da to ima veze sa trudnocom.
A koliko ces ga piti, zavisi od procene lekara, iako po upustvu pise da on ima efekat samo do 12-13. nedelje, ali moj profesor me i dalje "drzi" na njemu iako sam 27. nedelja.
U principu ne moze da steti.
Veliki pozdrav za tebe


Da i ja sam pročitala da se koristi do 12-13 nedelje ali kao što i sama kažeš lekar će proceniti sam jer on najbolje zna moje stanje pa i koliko da ga koristim - ništa nam drugo ne preostaje nego da slušamo doce a i svoje telo user posted image
Hvala draga na odgovoru user posted image

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.9.2010 15:29:11   
liliana
Utrogestan nema veze sa stezanjem materice, tj. kontrakcijama. Ukoliko se te kontrakcije nastave, verovatno če ti biti uveden Ginipral ili Partusisten. Oba leka su za opuštanje materice usled pojave kontrakcija. Ja sam nakon VTO primala Progesteron do 13. nedelje, a onda mi je  , umesto njega, uveden Utrogestan, 3x1 i pila sam ga do kraja trudnoče.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu srcomedena)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.10.2010 0:21:29   
Vika
hajde da i ja navedem svoj primer:
24.09. u 26. nedelji sam imala komplikovanu operaciju slepog creva i apscesa (sve je puklo na operaciji te je trajala skoro 2 h).
Jedva spasihzivu glavu i svoju dugo cekanu bebu, jer je inace ova vrsta operacije kriticnija kako trudnoca odmice ( u II trimestru je rizik od prevremenog porodjaja preko 50%).

Elem, na otpustu su mi prepisali Utrogestan 3x2, preventivno, a i u bolnici sam primala tzv.tokolizu(Partusisten i Veropamil kroz infuziju).


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.11.2010 20:10:04   
moonbaby
Evo da i ja dodam svoju pricu, dakle. Utrogestan sam danas kupila po ceni 615 din na Banjici, bar ga ima u legalnoj prodaji. Propisano mi je da ga pijem 3*2 tablete dnevno. Danas sam pocela. Medjutim interesuje jedno...dali su mi da pijem a nije potvrdjena trudnoca.

Da li ja to da pijem i kada dobijem mensturaciju ili prekidam pa nastavljam sl. ciklus posle 14.dana ciklusa jer pre nije preporucljivo. Sta su vama rekli. Jos da kazem da nisam radila analizu progesterona, samo LH i estradiol koji su bili u dobri za 11.dan ciklusa.......ako neko ima slicno iskustvo neka pise i da kaze svoj savet i misljenje...... navela bih jos da mi je UZ konastovano zuto telo, sto znaci da je folikul pukao.....hvala vam....vidim da nas ima sve u vecem broju...pozz

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.11.2010 23:46:35   
GaGa80BG
Ja sam u 11 nedelji, pre vise od deset dana pojavio mi se taj braon sekret, a jedno vece cak crveno, kao krv. Odmah sam otisla kod doktora, otvorila bolovanje i prepisala mi je utogestan 2x1, sekret se malo smanjio ali je bio prisutan i da rekla mi je da ga uzimam oralno. Tako da sam se posavetovala sa prijateljicom koja ima stariju trudnocu od mene za mesec dana, ona mi je rekla da uzmem 2x2 i to jednom vaginalno. Ja sa pojacala dozu i sekret je skroz nestao. Pri tom, ovo mi je treca trudnoca i nisam imala nikakve bolove.

(odgovor članu moonbaby)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.11.2010 0:21:03   
marijaTusevljak
ja pijem 3x2 jednom vaginalno a nekad i 2x jer kaze doktor da je bolje tako
imam beli sekret ali mislim da je to vise jer izlazi lek
ali stvarno je skupo lek se ne refinansira u socijalnom a kupujem ga svaki 5.ti dan
ako zivite u bg ima apoteka kod crvenog krsta gde kosta 500din nije puno jeftinije ali kad na kraju izracunas nije ni mala para ako blizu zivite ili tu prolazite
pozzz user posted image

(odgovor članu GaGa80BG)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.12.2010 15:43:36   
srcomedena
evo mene opet u ovoj temi user posted image sledeće nedelje bože zdravlja ulazim u 9 mesec ali i dalje koristim utrogestan 2x1 zaboravila da pitam docu da li da polako prestanem da ga koristim jer sam mišljenja da bih trebala postepeno da smanjim sada na jednu dnevno? ja sam uvek za to da se sluša doktor ali ja ipak najviše slušam svoje telo pa me zanima šta vi mislite o tome?
šaljem user posted image

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.12.2010 16:01:10   
Ana RR
Srcomedena, koliko ja znam utrogestan ima efekta do 5. meseca, zašto ga ti toliko dugo koristiš user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srcomedena)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.12.2010 17:29:12   
minna
Ja sam prestala da pijem utrogestan pred kraj 8 meseca, koliko se secam pila sam ga jer ucvrscuje grlic, ali nisam 100% sigurna da je zbog toga...ali sam i dalje pila partusisten...tako da ne znam sta ti je dr rekao zasto ga jos pijes...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.12.2010 18:46:40   
mirjanica
Ja pijem utrogestan, s tim sto sam prvo pila 3x1, a sada mi je druga dr rekla da stavljam vaginalno, da je bolje, i to 2 uvece! Uglavnom je u privatnim apotekama 615, al sam nasla u jednoj za 560 din. pa ga tu kupujem! Pored njega primam progesteron na svaka tri dana, i on je 120 din. komad, posto ga moj dz nema!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.12.2010 22:21:40   
srcomedena
zbog kontrakcija koje sam dobila početkom 6-og meseca prepisao mi je da ga koristim vaginalno 3x1 pa sam ja kako mi je bilo bolje sama smanjila na 2x1, e sad kad sam bila na kontroli zaboravila da ga pitam da li i dalje da ga koristim - uvek nešto što mi je bitno zaboravim baš kad dođem u dom zdravlja user posted image
interesovalo me je vaše mišljenje jer kad god bih pitala doktore jel i dalje da koristim utrogestan - naravno sve je to preventivno-isto početkom osmog sam išla nešto privatno kod drugog doce i on je rekao da koristim i dalje - preventivno user posted image ..... mislim drage moje šta reći nego se ne nervirati
ali odlučih da smanjim sad na jednu dnevno jer neću da ga prekinem ''naglo'' sve dok ne uđem u 9-ti!
Šta vi mislite?

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.12.2010 12:26:04   
minna
Ako se osecas dobro i nemas kontrakcije, ti smanji...ja sam tako bila smanjila na svoju ruku utrogestan postepeno i na kraju ga izbacila (ali sam ja pila i partusisten)... Nemoj samo nesto da bude, ti vidi kako mislis. A kad ides na sledecu kontrolu pa da pitas dr?

(odgovor članu srcomedena)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.12.2010 12:34:07   
srcomedena

IZVORNA PORUKA: minna

Ako se osecas dobro i nemas kontrakcije, ti smanji...ja sam tako bila smanjila na svoju ruku utrogestan postepeno i na kraju ga izbacila (ali sam ja pila i partusisten)... Nemoj samo nesto da bude, ti vidi kako mislis. A kad ides na sledecu kontrolu pa da pitas dr?


minna osećam se ok kontrakcije su kako bih to rekla normalne tj.javljaju se ali nisu kao što su bile na početku 6-og meseca kada su bile na svakih pola sata i još bolne. Bila sam sad u petak na kontroli ali kao što sam rekla zaboravila da ga pitam user posted image gde samo mislim da mi je znati user posted image ali u ponedeljak ulazim u deveti kada mi je i rekao da dođem da bi neke briseve radila ma nemam pojma...... zato sam i htela da pitam ovde za mišljenja da vidim da li je neka kao i ja - slušam doktore ali i sebe naravno user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.12.2010 17:18:15   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Macaki

nadam se da ce neko moci da mi pomogne .. .

od subote koristim utrogestan oralno 3x1 kapsulicu. pocela sam da sumnjam da od njega imam neka nezeljena dejstva.
prvo u sobotu uvece mi se pojavi kao mali osip na ruci, koji je prosao za dan, dva. posle toga mi se pojavio na obrazu. nije to nesto posebno, onako kao sitne sitne tackice . . . imam ih i sada.

druga stvar, primetila sam kako su mi jagodice na prstima na ruci nekako zuce. i procitam ono uputstvo za lek i tamo pise da moze da izazove zuticu. bas sam se zagledala cela i nemam zutilo po ostatku tela, ni po beonjacama. samo mi se cini da mi nekako koza na rukama nije vise onako ruzicasta, nego vise zuckasta. ali ne zuta, nego kao da neko ima takav ten, malo zuckast.

nemam pojma sta mi je ciniti. da li je potrebno da prekinem sa uzimanjem ili je mozda ta doze prevelika za mene? koliko ste vi pile dnevno? meni je danas tek 4. dan kako da pijem. trebalo bi da pijem jos nedleju dana pa da odem na kontrolu kod moje doktorke, imam zakazano 28.
ne bih da ispadam hipohondar i paranoik, da idem da gnjavim dr jer ovo stvarno nije nista posebno.  samo me zanima da li je jos neko imao ovakvu reakciju?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srcomedena)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.12.2010 17:19:04   
Ana RR
Macaki, možda ti ne odgovara da ga piješ, pokušaj vaginalno da koristiš. Ionako kažu da vaginalno ima bolji efekat.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.12.2010 17:28:08   
minna
Macaki, ja sam u jednom trenutku pila i 4x2 (mislim da je to najveca doza) i jedino mi se puno spavalo...
Moguce je da je od leka. A jel postoji mogucnost da pozoves dr? Ja isto tako nikad nisam htela da davim dr i svaki put me je pitao - A zasto nisi odmah dosla? Mada kad sam osecala da ima potrebe odlazila sam ranije...ti sama kazes da nije nista posebno, i verovatno ti nece biti nista za jos nedelju dana, al reko ako mozes da pozoves da je konsultujes cisto da budes sigurna sta je... Ako ne mozes da probas ovo sto ti Ana kaze

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here