|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

ČLANCI

image

Saznanje da je to malo živo biće do pre par minuta bilo deo tebe, a sad je tako bespomoćno, i totalno zavisi od tebe jer si mu ti podarila život... To je neopisiv osećaj, ali najlepši i najradosniji i najsrećniji momenat u mom životu.

image

Kada sam bila otvorena tri prsta, dali su mi epidural. To je jedna sjajna stvar! Ništa ne boli, konačno sam mogla da se opustim.

image

...Tako sam ležala neko vreme i kontam kako je ovde tiho, ja sam očekivala neutešno urlanje i vrištanje, posle sam to komentarisala i Ivani, ona kaže da su sve na epiduralu.

image

I tako mi dođosmo na ovaj svet, ne bi li započeli najveću bitku života - koja je inače i najveća sreća koja može da zadesi nekoga!

image

U 11h su došli po mene i uključili mi indukciju, da ne zaboravim - moj porođaj je trebalo da bude prirodan bez epidurala jer sam ja bila veliki protivnik :))))

image

Anesteziolog me zasmejava, pita koliko imam kilograma i kaže "Laku noć Đina, lepo spavajte, vidimo se kad se probudite". Sećam se da sam skupljala snagu da kažem "Laku noć". To je poslednje čega se sećam iz sale.

image

Babica mi je na grudi stavila tek rodjeno, rozo, zdravo i rasplakano, MOJE dete, i sve je prošlo. Kao da mi je telo obamrlo, i više nisam osetila ništa, osim brige za to majušno stvorenje, i tog momenta su svi bolovi prestali.

image

Evo i sada kada ovo pišem samo mi je slika pred očima kako babica diže moju bebu i pokazuje i moje suzne oči od radosnica...uh!

image

Mislim da niko na svijetu nije bio srećniji nego ja kada sam prekročila prag bolnice pri izlasku.

image

Minuti kao godine, svi su skupljeni oko bebe nedaleko od mene, ništa ne govore, panika je prisutna, ja sam u nekom polusnu, polubunilu, poluočaju, vičem sebi: MORA BITI SVE U REDU! ...




Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...
Tako mali da bi u srce stali
UNICEF nastavlja kampanju za jačanje neonatalne nege u porodilištima širom Srbije



Anketa

Kad se beba rodi
dzepna venerica

Da li je bolje kada se beba rodi da mladi bracni par bude sam i da se sami snalaze ili treba da zive zajedno sa njenom mamom/njegovom tashtom?

Treba da zive sami (66%)

Treba da zive sa mamom/tashtom (1%)

Pa naravno da treba da zive sami, ovo je 21 vek! (18%)

Treba u pocetku da budu sa majkom/tashtom, zbog pomoci oko bebe (15%)


Ukupan broj glasova: 139

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here