|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   klistiranje
9.12.2008 11:24:31   
Anoniman
Moram reći da sam se sada malo iznervirala. Znate da pratim blog Krugoline na B92, i njen sajt majkahrabrost.com, i znate da sam hvalila njen rad, ali sada mislim da je već malo bezobrazna.

Naime, pisala je pismo dr Dušanu Stanojeviću, načelniku GAK Narodni front. To što mu je pisala nije neki problem, nego me je iznerviralo kako su se stvari dalje odvijale.

Savetujem da pročitate detaljnije, smatram da su odgovori dr Stanojevića zaista na mestu, i da je Krugolina malo omanula ovaj put.

U njenom pismu koje je uputila dr Stanojeviću, poziva se na neku prezentaciju koju je on održao, i postavlja mu pitanja vezana za:
-  Priprema za porođaj (klistiranje i brijanje)
- Prisustvo oca porođaju
- Aktivno vođenje porođaja
- Čuvena 2 sata posle porođaja
 
Ja sam porođena CR, i ne znam ništa o poslednje 3 stavke, ali se nisam osećala nelagodno dok su me klistrirali, nisam osećala kao da će neko da mi povredi creva. Jeste malo nelagodan osećaj, ali šta sada. Ja ustvari ne mogu da verujem da je ona rekla da neke žene ne znaju da će biti klistrirane kada dođu na porođaj! Takođe, opšte je poznato da ne želiš da te briju u porodilištu! No, neću o tome, nego o klistriranju. Evo ga pismo KLIK.

Dr Dušan Stanojević je dao jako lepo objašnjenje ZAŠTO TREBA KLISTRIRATI i ako vas zanima pročitajte OVDE, text je duži a ja ne mogu da vam izvučem ni jedan deo posebno jer je jednostavno, za moja shvatanja odličan. Ispod texta ćete videti da ga je Krugolina napala... smatram da to nije bilo ok.

A pošto ga je napala, onda joj je čovek uputio još jedno pismo, koje je definitivno za user posted image , jer je zaista bila bezobrazna. Evo ga OVDE, to vam je da se malo nasmejete...

Dakle, temu sam otvorila da bi žene znale (eto ponoviću da ne mogu da verujem da neke žene ne znaju da ih čeka klistriranje pre porođaja), da bi pročitale zašto se to radi, i da bih vas pitala, kakvo je vaše mišljenje o klistriranju? Da li mislite da ga treba ukinuti? Da li vas je bolelo ili je samo bilo neugodno?

< Poruku je uredio guppy -- 12.12.2008 19:42:51 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: klistriranje
9.12.2008 13:22:35   
Lu
Uh,baš sam se načitala,
neznam...čini mi se da su oboje malo pretjerali,
ali sam za klistianje,to ništa neboli i ja nevjerujem da se crijeva mogu oštetiti jer se u crijevo ugura tanka gumena cjevčica,i kao što reče doktor,zamislite porođaj sa fekalijamauser posted image

A što se tiče brijanja,odnosno depiliranja,pa to bi svaka žena trebala redovno da obavlja kod kuće,ako pred porod ipak nemože sama,može joj partner pomoći ili neka bliska osoba.
To je moje mišjenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: klistriranje
9.12.2008 13:38:09   
maslacak
Inače sam osoba koja veliku nuždu ne može obaviti nigdje osim doma, mala nužda vani se radi u nesjedećem položaju i to u tišini user posted image
Ne mogu ako čujem glasove..
Dakle da se vratim na klistir, koji meni pred operaciju bio nepotreban, jel ja ni uz pomoć njega nisam mogla da izvršim nuždu u bolnici user posted image user posted image user posted image
Čak su mi sestre davale i neki prašak i opet ništa, strahovala sam da mi se nezgoda ne bi desila u operacionoj..
Bezbroj puta sam pokušavala, ali nije išlo...došlo mi da zovem muža da me vozi kući pa da me vrati u bolnicu.
Smatram da je klistir potreban!
Ne daj Bože da mi se nezgoda desila na op. stolu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: klistriranje
9.12.2008 13:42:49   
Anoniman
Ja se s oproštenjem dobro nisam sva posr*** kada sam ustala sa stola na kom su mi radili klistriranje, još teta kaže "Zadržite malo", ma otkud ću zadržati, jedva sam stigla do WC šolje!

(odgovor članu maslacak)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: klistriranje
9.12.2008 14:23:54   
maslacak
Tako je bilo i sa mnom, odmah sam otrčala do wc-a jedino što sam stigla sa dezinfekcijskim sredstvom da malo sredim i posložim papir (iako opet nisam htjela sjesti), voda je iscurila ali bez onoga što je trebalo s njim, pa sam pokušala opet da malo zadržim s nadom da će ovaj put izići barem išta, al nažalost nije..
Bitno da je sve dobro prošlo na kraju u operacionoj user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: klistriranje
9.12.2008 14:34:13   
Anoniman
user posted image  Ja nisam gledala u WC šolju šta je izašlo, ali pošto je izašlo u tri naleta, valjda je izašlo i ono što je trebalo sem vode. user posted image  I mislim da nisam sela (ne sećam se baš), mislim da sam se pridržavala za zid i čitala one natpise "Ne bacaj papir u WC šolju, nego u kantu pored!", "Povuci vodu!" i sl. user posted image

(odgovor članu maslacak)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: klistriranje
9.12.2008 15:22:29   
gina
Ja imam potpuno isto tecno iskustvo kao i Tasha user posted image ... Uslo, izaslo i gotovo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: klistriranje
9.12.2008 15:42:58   
kumara
Jao breeeee, ja sam bas zelela da nekako tu informaciju o klistiranju preskocim... Nisam morala da znam detalje unapred. Ubicu vas!!! user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: klistriranje
9.12.2008 15:44:48   
Anoniman
Nije to bre ništa strašno... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: klistriranje
9.12.2008 15:52:39   
kumara
Jao kako nije... ma uzasssss, jeza me uhvati samo kad pomislim na to. user posted image Ili sta ako ne uspes da izdrzis do WC-a??? Jao kakav blam. Ma, ne mogu sad da razmisljam o tome - odbijam!! user posted image Inace cu svasta lose iskonstruisati u svojoj glavi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: klistriranje
9.12.2008 15:55:35   
Anoniman
Draga, mislim da porođaj toliko boli da ti ne padne na pamet da razmišljaš dal si se upiškila ili ukakila! A definitivno izdržiš do WC-a, jer siđeš sa stola, i ped nosom ti je WC šolja (6 kom - da ne bude da je zauzeto!).

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:00:11   
kumara
user posted image user posted image user posted image Jao videcemo kad za to dodje red. Ja kakav sam baksuz, svasta glupo ce mi se desiti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:08:02   
maslacak
(6 kom - da ne bude da je zauzeto!).


Tamo gdje sam ja bila su 2 kom i bude zauzeto,a u osam sati vode po 10 žena na klistir pa zamislite muke i trpljenja!!
Ne trebam ni govoriti da sam na bezobrazno kulturan način puštala žene preko reda da ja kad dođem na red bude slobodno.
Inače kakva sam bez srama napravila bi im to u kantu za smeće!
Zamisli 10:2

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:08:04   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

Draga, mislim da porođaj toliko boli da ti ne padne na pamet da razmišljaš dal si se upiškila ili ukakila! A definitivno izdržiš do WC-a, jer siđeš sa stola, i ped nosom ti je WC šolja (6 kom - da ne bude da je zauzeto!).


E sad si baš utješila Lenkuuser posted image
I meni se tako desilo samo voda izašla i to odmah na putu do toaleta valjda su mi crijeva bila prazna,nemam pojma.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:14:53   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

E sad si baš utješila Lenkuuser posted image



Vidis sta mi je uradila!!! user posted image Cela ova tema me potpuno upropastila... user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:18:16   
Lu
Eh Lenka,čega ćeš se ti još načitati družeći snama,
bolje da se sad malo izšokiraš,dok ti bude vrijeme za porod sve će ti biti svejednouser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:26:41   
kumara
Hvala draga! user posted image

Znam ja sve to... Kad dodje do toga, nece mi nista biti vazno osim da vidim svoju malu bebicu!!!!! user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:34:11   
MERYEN
Ja nisam mogla da idem u wc i pored klistiranja i setanja,nista setaj malo pa se napni kaze babica,ma kakvi nista,bas je gadna ova tema,jer se secam kineskinja pre mene je klistirana i kad je usla u wc kad je to pocelo da pucauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: klistriranje
9.12.2008 16:38:09   
maslacak
jer se secam kineskinja pre mene je klistirana i kad je usla u wc kad je to pocelo da puca

Možda od riže user posted image user posted image user posted image
sigurno da pogoduje radu crijeva, ja sam jela čipsa cijeli dan prije user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: klistriranje
9.12.2008 18:14:30   
guppy RR
Ja sam se plašila klistira, ali nije bilo ništa strašno!!!! I ja sam trčala prema WCu, ali sam se tamo zadržala pred vratima još pola minuta "kao izdržaću ja još malo" user posted image Sve otišlo u dva navrata.

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: klistriranje
9.12.2008 19:54:37   
prase
Ја сам имала исто некакав лош предосећај што се тиче клистира, али није испало тако страшно... У ствари, много ми се мање допало то што ти ураде клистир без проблема, а у тоалету нема тоалет папира! Хвала Богу, мени су рекли да понесем са собом између осталог и то, па сам била спремна... јадне оне жене које крену само у спаваћици! Друго, после клистира треба да се истушираш, а наравно тамо нема ни сапуна ни пешкира (мада не знам ни ко би користио неки тамо туђи пешкир...). Елем, ја сам била обавештена унапред па сам све то понела и није било непријатности. Што се тиче бријања, то је одрадио ММ user posted image Рекоше ми да тамо користе бријаче за једнократну употребу, и то "на суво" user posted image Ми смо кренули са висинским припремама чим се термин приближио, тако да нисам осетила на својој кожи какво је то бријање, али сам видела оне најобичније бријаче, беле са наранчастим поклопцима и то један већ употребљаван (сад ми није јасно зашто их онда зову "за једнократну употребу", али ми је јасно зашто се још увек производе). Једино што нисам понела у "кеси за породилиште" и горко сам зажалила, то је вода. Или бар чаша. Сестрица ме лепо откачила уз образложење да они немају толико чаша, не знам шта бих после 8 сати без капи воде а 10 кг лакша од знојења и порођаја - да није једна жена била добра па ми дала своју воду.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: klistriranje
9.12.2008 19:57:19   
guppy RR
Meni nisu dali da pijem vodu... zbog CR... ali razumem te.
A to brijanje... meni uopšte nije smetalo... ne znam jel bilo na mokro il suvo, bilo mi svejedno user posted image

P.S:
A volim jako jako što pišeš u ćirilici user posted image samo se pitam da li će svi koji posećuju ovaj forum znati da čitaju ćirilicu. Sve u svemu - tvoja odluka. Jako volim tvoje postove, pa ne smem puno da te grdim, ali bi volela da ih svi znaju protumačiti user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: klistriranje
9.12.2008 20:09:59   
prase
Ups, ja sam skroz zaboravila da ovaj forum posećuju verovatno i oni koji ne znaju ćirilicu user posted image ... Od sada ću da koristim latinicu, a kao olakšavajuću okolnost za propust ću navesti da sam ja iz generacije kada je jedan pismeni bio na ćirilici a drugi na latinici, dok se predmet zvao "Srpskohrvatski jezik i književnost" user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: klistriranje
9.12.2008 20:12:10   
guppy RR
I ja sam ta generacija user posted image user posted image user posted image
Možda našoj generaciji fali čaša vode na klistiranju user posted image user posted image (da se vratimo na temu)

ubiće me Taša user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: klistriranje
9.12.2008 20:13:24   
guppy RR
E... kad smo već kod toga... ja sam uvek mislila da je klisTIRanje... a ne klisTRIRanje... user posted image
Help user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here