|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
4.6.2020 21:04:10   
lesli
Ja nisam ponavljala. U stvari jesam...ali nekih nedelju dana kasnije, kada sam prokrvarila i to nisu trazili oni vec dezurni lekar koji me je pregledao. Mislim da oni traze da se ponavlja samo ako je pocetna beta mala.

Probaj da se opustis i sacekas prvi uz. Cekamo te sa izvestajem za 2.5 nedelje :)

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Klinika Ivanović
4.6.2020 21:59:34   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: lesli

Ja nisam ponavljala. U stvari jesam...ali nekih nedelju dana kasnije, kada sam prokrvarila i to nisu trazili oni vec dezurni lekar koji me je pregledao. Mislim da oni traze da se ponavlja samo ako je pocetna beta mala.

Probaj da se opustis i sacekas prvi uz. Cekamo te sa izvestajem za 2.5 nedelje :)


U pravu si,bila je ok 11.dana i to je to..cekam UZ..za sad se osecam super,jedino mi se cesce spava i to je to.. vazi,javljam se! Super da se tebi tada sa krvarenjem sve super zavrsilo 🙏🍀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 10:27:06   
lesli
Zvoncice, sad ukapirah da su ti vratili i dva embriona - tu tek prognoze sa tim kako beta treba da raste su nezahvalne. Moze se desiti da se zakace oba embriona, pa da jedan odustane npr. U tom slucaju bi se detektovao pad bete. Nemoj vise raditi betu, da se ne traumiras bez potrebe. Sacekaj taj uz, a mi jako navijamo da ce sve biti ok. 😁
Da, to sa tim krvarenjem mi je i dan danas paradigma. Narocito sto je na momente bilo bas obilno, praceno jakim bolovima i eto...ispade sve ok 😊A prva trudnoca, prirodnim putem, neko braon mrljanje 1-2x i missed. Nema pravila. Potrudi se da se opustis i da uzivas dok cekas uz.

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 10:33:13   
Zvoncica_
Da,2 blastociste.Sacekacu UZ pa javljam vesti,nadam se lepe 😊E bas bzvz..i meni je krenulo 8-9 dan transfera smedjkasti iscedak i prestao pa je beta dan posle toga bila 102,pa onda dan posle 137,8. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 10:37:08   
lesli
Ma meni krenulo posle bete, ravno 7 dana. Crveno, pa kad se zaustavlja bude smedje i opet krene i tako u krug. Trajalo nekih mesec i po-dva 😣U prvoj trudnoci mala kolicina smedjeg, posle testa. 
No, da ne opterecujem temu bezveze. Ja se uskoro javljam sa novostima kad cemo novi FET.A tebi zelim jednu zdravu bebicu iz skolske trudnoce! 😊😊😊

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 10:48:22   
Zvoncica_
Zelim da ti ovaj fet bude uspesan!!!

Ovo sam pronasla,pa se nadam da ce se javiti jos neko ko je imao slicno iskustvo kao ja.BETA HCG <1200 SE DUPLIRA OD 30-72H                    1000-6000 DUPLIRA 72-96H                     >6000 DUPLIRA PREKO 96H.Sad koliko je ovo tacno? 😕

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 12:15:52   
lesli
Meni se duplirala na oko 40h.Tebi opet upada u onaj interval do 72h.Probaj da ne mislis na to. Kao sto rekoh, nezahvalno je prognozirati bilo sta na osnovu bete cak i da su ti vratili jedan embrion.Ti si trudna i to je to.Ne vadi betu i ispuni sebi te naredne 2 nedelje necim. Setaj, gledaj filmove, neku seriju, citaj neku knjigu. Prodje to brzo, iako ti se sad cini kao vecnost 🙂

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 12:18:26   
lesli
I hvala ti na lepim zeljama! I prvi transfer nam je bio fet (zbog hiperstimulacije), nadam se da je to dobitna kombinacija i da ce i ovaj biti uspesan. Jedino sto me brine su 2 celije u slamcici 🤔

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 15:13:24   
Zvoncica_
Sto te brine? Jesu ti prosli put vratili dve?

Pa da nisam uradila betu 13.dan ne bih ni znala kolika je..rekli su samo 11. Necu vise ni vaditi,to je to.Primam progesteron depo na svaka 3 dana.. Hvala tiii 🍀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 16:43:04   
lesli
Ne, prosli put samo jednu. Ja sam zelela dve i bila razocarana. Doktorka nije htela i 100% je imala pravo. Sad me plasi da vrate dve, a opet glupo mi da obema blastama ne daju sansu - sta ako bi se implantirala bas ona druga, koju odbace?
Nadam se da previse lupam glavu i da mi ni ovaj put nece dati da se pitam nista.

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 16:44:30   
Zvoncica_
Bolje pusti da dr.odluci..mada ako su u jednoj slamcici mora obe vratiti.. jedino ako su u dve slamcice,onda moze jedna. ❤


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 16:48:28   
Maslacak15
jel mi dozvoljen biologicarski vic ? Sedi jedan lesli user posted image Nisu dve celije. Blastcist ima oko 100-200 celija.user posted image

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 20:00:53   
lesli
Ahahah, tacno maslacak! 😂Mada tehnicki 2 celije su. Oplodjene, doduse, pa se podelile 😁
Zvoncice u preostalim slamcicama su po 2 embriona. Znam da mora oba da odledi, ali kontam da moze da izabere da ne vrati oba nego da jedan vrati, a drugi da pusti da propadne 🤔

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 20:09:55   
lesli
U svakom slucaju, mene strah blizanacke trudnoce 🥶

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 20:32:31   
Zvoncica_
Nemoj da pustis da propadne,ili ce se uhvatiti jedna ili obe! Navijam i mora biti sve dobro!! 🙏🙏

Evo je Maslacak,javila se,bas bih volela i njeno misljenje za ove moje lude bete 🤣❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 20:41:42   
Maslacak15
mislim da bi trebalo da je ok ali si se oglusila o zlatno pravilo- ne ponavljati betu!!! zato sto se desi tacno ovo sto se tebi desilo. ni beta koja ektra raste nije garancija da je trudnoca u redu zato se treba strpiti dve nedelje koliko god bilo tesko. zelim sve najbolje😃!


(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Klinika Ivanović
5.6.2020 21:02:31   
Zvoncica_
Ok,ne ponavljati betu! 🤣

Hvalaa punoooo!!!! 🍀

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Klinika Ivanović
6.6.2020 18:25:17   
Aandjaa
Cao, nova sam na forumu :-) Citala sam malo vasa iskustva,pa me zanima da li se nekoj od vas desilo da ima bolove u jajnicima nakon ET? Radila mi je dr Goca kao i vama. Meni je danas 9i dan nakon ET,za 2 dana radim betu. Treci dan nakon ET mi se javio taj smeckasti iscedak 2x u toku dana i vise nije,ali me je skoro svaki dan boleo stomak,tj jajnici,malo levi,malo desni,ponekad i oba u isto vreme. Oni su mi rekli da je to normalno,od Utrogestana. Od juce imam jaku glavobolju i bolucka me stomak kao pred ciklus (inace,ako nisam trudna,dobicu za 2-3 dana),ne smem nista da popijem za bolove,a ziva nisam do ponedeljka :-)

Hvala unapred

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Klinika Ivanović
6.6.2020 21:55:34   
lesli
Je li to radjen svez transfer ili FET?Ako je svez transfer moguce je da te jajnici bole zbog stimulacije.Mene licno nisu jajnici boleli (ali meni je odmah radila fet, boleli su me posle aspiracije) ali jesam imala glavobolje i te bolove kao pred ciklus. Meni ti tvoji simptomi dobro zvuce 😁 Srecno 🍀

< Poruku je uredio lesli -- 6.6.2020 21:56:27 >

(odgovor članu Aandjaa)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Klinika Ivanović
6.6.2020 23:36:49   
Aandjaa
Jajne celije su mi vadili u februaru,ali zbog jakih bolova koje sam dobila posle toga,odgodili su mi transfer za sl mesec,onda dodje corona i tako ostadosmo do maja. Ugl odledili su mi jednu slamcicu sa 1 blastocitom i ona nije prezivela,pa su onda odledili drugu sa 2 blaste i to mi je ubacila. Sad mi je malo lakse :-) Hvala puno na odg i podrsci 🙆


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Klinika Ivanović
7.6.2020 12:36:57   
Zvoncica_
I ja mislim da su to ok simptomi.

Mene je takodje boleo stomak skoro svaki dan..cak sam imala 8,9 i pola 10 dana od transfera smedjasto-braonkasti iscedak..i 11.dan beta bila oko 140 Srecno,zelim ti veliku betu i uspesnu trudnocu!🍀

(odgovor članu Aandjaa)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Klinika Ivanović
7.6.2020 15:22:48   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: lesli

I hvala ti na lepim zeljama! I prvi transfer nam je bio fet (zbog hiperstimulacije), nadam se da je to dobitna kombinacija i da ce i ovaj biti uspesan. Jedino sto me brine su 2 celije u slamcici 🤔



Lesli,jedni pitanjce 🙈Da li si u petoj nedelji,a ja sam sad (4+4) osecala neke simotome? Jer ja bukvalno nista ne osecam,osim povremeno stomak na trenutak..grudi skoro nista,mucnice nista,bas nista..pa cisto da pitam da li je normalno da u ovoj nedelji ne bude simptoma?❤❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Klinika Ivanović
7.6.2020 17:00:30   
lesli
Grudi nista. Bolela me jedna do bete i jos 2-3 dana i prosla. Jedino sto su izgledale punije i sa bas vidljivim venama.
Mucnine su pocele otprilike kada sam pocela da krvarim. Znaci oko 5 nedelja. Prvo blago, a posle na sve zivo. Cak i na miris utrogestana dok ga vadim iz onog blistera mi se povracalo 😁
Od simptoma pre bete sam imala izostrenije culo mirisa, piskilo mi se stalno i imala sam te bolove u stomaku kao da cu da dobijem. 

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Klinika Ivanović
7.6.2020 17:02:45   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: lesli

Grudi nista. Bolela me jedna do bete i jos 2-3 dana i prosla. Jedino sto su izgledale punije i sa bas vidljivim venama.
Mucnine su pocele otprilike kada sam pocela da krvarim. Znaci oko 5 nedelja. Prvo blago, a posle na sve zivo. Cak i na miris utrogestana dok ga vadim iz onog blistera mi se povracalo 😁
Od simptoma pre bete sam imala izostrenije culo mirisa, piskilo mi se stalno i imala sam te bolove u stomaku kao da cu da dobijem. 


Aha,hvalaa..ja od tih mucnina nista..ponekad bih kao povratila al ne povratim,mozda i tripujem..oset_im s vremena na vreme da mi se spava..stomak povremeno.. danas mi je 4+4 ,pa reko mozda je jos rano za sve. 🌼

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Klinika Ivanović
7.6.2020 17:03:27   
lesli
Ali nije ti to merodavno. Neko ima mucnine, neko ne. Meni je samo bilo muka i imala sam nagon da povratim milion puta, ali sam samo jednom povratila nesto malo (jer mi je zeludac bio prazan)Ima zena kojima nikad nije muka, a ima ih koje ne mogu nista da zadrze u stomaku.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here