|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stara ljubav...
8.12.2009 0:40:46   
Anoniman
Doživela sam jednu veliku ljubav tog leta kada sam trebala da upišem fakultet. Ipak sam ga upisala i otišla jako daleko od njega. Kao što već i pretpostavljate, ljubav na daljinu je trajala neko vreme i onda smo raskinuli. Tada nismo znali šta radimo sa svojim životima. Prošle su godine od tada, oboje smo imali veze, nismo se videli, ni čuli. Ipak, kroz sve te godine u meni su postojala neka osećanja prema tom dečku, ali sam ih ja sve ove godine potiskivala. I dalje ih potiskujem... On sada ima vezu od 2 godine, ja sam skoro počela da živim sa momkom, oboje pokušavamo da zaboravimo na tu našu ljubav. Igrom slučaja smo se skoro slučajno našli na internetu, započeli razgovor i shvatili da se u nama ništa nije promenilo po pitanju osećanja, i sada su obostrana... čak ni posle toga što se nismo čuli ni videli 4 godine. Pričali smo isto kao onda, kao da nisu prošle tolike godine. Oboje smo s vremena na vreme mislili jedno na drugo. Šta sada? Plašim se tih osećanja jer možda oboje živimo u iluzijama sećajući se starih dana... Sada smo se sigurno oboje promenili, možda sada ne bi ni bilo sve tako savršeno kao tada, ali me jako muči taj neki nemir duboko u meni samo kad mu vidim ime. Ne želim nikoga da povredim, stalo mi je do dečka sa kojim živim i želim da budem načisto sa sobom, jer ovako imam osećaj kao da ga varam kada mi se pojavio misao na tu staru ljubav, ali ja to nikako ne mogu da kontrolišem. Borim se i potiskujem to sve kao nešto što je prošlo i što je nemoguće, ali...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 0:48:55   
Anoniman
ovo kao da sam ja pisala.... s tim da ja ne znam ni gde je on sada, ni s kim... ali znam da me nije zaboravio. . .
slušaj svoje srce draga, možda je život sa razlogom učinio da ponovo stupite u kontakt.........

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 1:05:24   
Anoniman
ja te razumem ali mislim da si i sama napisala da je to sve mozda iluzija...
Ne znam kakav ti je odnos sa sadasnjim deckom ali...ne verujem da je vredno to izgubiti zarad neceg sto ...nije bilo sudjeno.
ne mislim da je internet povezivanje sudbina (manje vise svako moze preko neta da se nadje)...
ne bih da ti ubijam nade ali...mislim da bi na kraju uvidela da je sve to samo...uspomena...

Ponekad osoba ima tu potrebu da sanja za necim sto je bilo pre a pogotovu kad to nije bilo do kraja ostvareno....

Znam da to moze biti tesko...
Ako pustis tek tako postoji rizik da godinama mislis o tome
"sta bi bilo kad bi bilo" ali... verovatniji je scenario po kom bi se ispostavilo da je sve to samo...privid...

Zao mi je sto se tako osecas ali...ja mislim da nije vredno to pokretati...
Neke stvari su jednostavno sudjene da ostanu takve...tiha patnja.
A realno, kad bi zivela taj zivot verovatno bi videla da je ovo sto sad imas mnogo vrednije...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 10:07:33   
Anoniman
Mislim da svaka od nas ima tog nekoga koga se seti.

Smatram da su vam osećanja takva zbog toga što je to nešto nedovršeno, zato što je to nešto što se nije raspalo zbog toga što se više ne slažete već zbog toga što je daljina uticala na vas. Niste načisto da li bi bilo drugačije da ste bili bliže... Ali da bi to saznala, moraš previše da reskiraš! Moraš da raskineš sa momkom sa kojim živiš (znači, odlično se slažete), a on treba da raskine vezu od 2 god... i onda da pokušate, pa treba vreeemenaaa, jer naravno, prvih pola godine-godinu će naravno biti kao iz bajke...

Moje iskustvo je takvo da se ne treba krpiti ono što se jednom raspalo. Ako niste uspeli da održite vezu zbog toga što se ne vidite svaki dan... Onda to nije to. Ljubav, poverenje... ne pita za granice.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 10:16:14   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Moje iskustvo je takvo da se ne treba krpiti ono što se jednom raspalo. Ako niste uspeli da održite vezu zbog toga što se ne vidite svaki dan... Onda to nije to. Ljubav, poverenje... ne pita za granice.

user posted image

Bas tako!user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 11:05:31   
Suncicabg
Bravo Tasha! I ja se slazem da ono sto je puklo, puklo je...
I da svi imamo nekog da se setimo user posted image , ali da je vredelo trajalo bi

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 13:04:58   
Dora
user posted image slažem se, pogotovo sa delom gde svaka ima nekog kog se seti...ja recimo imam više njihuser posted image ali ni zbog jednog ne bih riskirala, jednostavno, mislim da ne treba trošiti vreme na iluzije.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:14:15   
Jeca*
Sve je to ok. Ali ako ti "djavo ne da mira"....ne znam sta da ti kazem. Prosto, vremenom ces zeleti jos vise da ga vidis i onda ce to i tvoj decko osetiti. Ipak ja ti savetujem da pustis da prodje neko vreme. Ako su emocije realne, nece se izgubiti vremenom, naprotiv. Onda ces odluciti sta i kako. Ne treba rizikovati sadasnju vezu, ali ako ti se pojavljuje neko drugi i obuzima tvoje misli, onda je, ako mene pitas, dovedeno u pitanje i koliko zaista volis svog decka. A onda je bolje da ne ulazis u dublju vezu sa njim, jer posle je mnogo teze raskinuti.
ne znam sta da ti kazem. Meni sad i bred pit da se pojavi ja ne bih ni pomilslila da prevarim svog muza i to govori o jacini mojih emocija. A bila sam u istoj poziciji kao ti, ali u istoj i nisam uspela da spasem svoju dugu vezu. Kada se pojavi senka sumnje....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:17:28   
Anoniman
Da...

Ustvari je pitanje da li su osećanja prema staroj ljubavi realna ili se javljaju samo kao rezultat nečega nedovršenog.

Ali Jecika, ako su rezultat nečega nedovršenog, kako će to saznati samo time što će pustiti da vreme prođe? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:29:31   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Moje iskustvo je takvo da se ne treba krpiti ono što se jednom raspalo.


U potpunosti se slazem sa ovim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:34:14   
Jeca*
Tako sto ce vremenom da zna da li je to samo pocetna euforija jer se godinama nisu culi, pa je sad nosi ta neostvarena zelja  i sl.. Nek caska sa njim neobavezno, ponekad, pa ce vremenom i videti da li je to ista osoba koju je nekad poznavala. Prosto, emocije ce se vremenom ili razbuktati ili ce se ona okrenuti i reci "ma j.. sve, imam ja pored sebe osobu do koje mi je stalo, sta ce mi ovo u zivotu"
vreme je cesto neprijatelj, ali je cesto i prijatelj. Mislim da je sad svaki potez koji moze da napravi, pogresan. Ako ga "otkaci" zavek ce ostati da tinja u njoj to "mozda" i nikada nece biti nacisto, a ako produbi odnos sa njim moze da bude prerano, izazvano euforijom zbog ponovnog susreta nakon toliko vremena.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 11
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 14:34:58   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:37:36   
Lu
Ja bi da pojednostavim.
Ako si spremna zbog te ljubavi koja te obuzima ostaviti sadašnjeg dečka,onda je to to,ako nisi ne zavaravaj se nego preispitaj samu sebe zašto se tako osjećaš!
Isto tako,pitaj ti tog dečka iz prošlosti,da li je on spreman ostaviti djevojku zbog tebe(ne mislim bukvalno pitati),nego znaćeš ti to već kroz vaše chatanje na netu.
Ljudi se sastaju i rastaju,ništa neobično...samo ne treba se zalećati u nešto u što nismo sigurni,isto tako ne treba se uljuljavati u nekoj "sigurnoj vezi ",ako to nije prava istinska ljubav... a ti to draga sigurno znaš jer srce ne laže nikadauser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:41:57   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Tako sto ce vremenom da zna da li je to samo pocetna euforija jer se godinama nisu culi, pa je sad nosi ta neostvarena zelja  i sl.. Nek caska sa njim neobavezno, ponekad, pa ce vremenom i videti da li je to ista osoba koju je nekad poznavala. Prosto, emocije ce se vremenom ili razbuktati ili ce se ona okrenuti i reci "ma j.. sve, imam ja pored sebe osobu do koje mi je stalo, sta ce mi ovo u zivotu"
vreme je cesto neprijatelj, ali je cesto i prijatelj. Mislim da je sad svaki potez koji moze da napravi, pogresan. Ako ga "otkaci" zavek ce ostati da tinja u njoj to "mozda" i nikada nece biti nacisto, a ako produbi odnos sa njim moze da bude prerano, izazvano euforijom zbog ponovnog susreta nakon toliko vremena.


Ovako bih i ja rekla!
Ako i posle vidjenja oseca nesto prema njemu(u smislu nesto vise),smatram da joj onda nije dovoljno stalo do sadasnjeg partnera....
Ja polazim od toga da ako nekog iskreno volis, nema sanse da se naprasno zaljubis u nekog drugog itd...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:46:00   
Anoniman
Ja mislim da zena voli drugacije u 18 godina,te nam ljubavi ostaju negde u glavi pogotovo ako su prekinute kao nesto sto je kao sudjeno,a kasnije kad nam zivot spremi kolotecinu zivota volimo da mnoge stvari idealizujemo i misllimo da su one bile prave,da je on covek naseg zivota.Nazalost to je samo neka iluzija i zelja za savrsenstvom.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 14:46:39   
Anoniman
Ne slažem se Jeco.

Ako ona živi sa momkom, to je kao da su u braku, fali samo ono "da - da". A taj neko iz prošlosti sa kojim po nekada ćaska, a nismo male, znamo kako se ćaska, čak i kada se priča o vrućem bureku i hladnom jogurtu, to ima neku simboliku za ljude koji su nekada bili zajedno... Dakle, taj neko iz prošlosti automatski postaje zabranjeno voće. Takođe znamo da je zabranjeno voće prilično slatko. user posted image  Takođe, jedno ćaskanje u recimo svaka 3-4 dana za sobom vuče druge stvari: "Šta li je mislio kada je rekao da je doručkovao burek? Jel on ustvari asocirao na onaj burek koji smo zajedno kupili ono jutro? Jao... a veče pre toga... bla bla", neminovno, podsvest počinje da radi: javljaju se snovi, javljaju se dublja razmišljanja...

U principu: ako se veza raspala zbog toga što njih dvoje nisu bili jedno za drugo,u ovom slučaju vreme će to pokazati, jer će podsvest stići i to do tog gadnog dela veze koji je prethodio raskidu, ali ako je razlog bio samo daljina (iako ja mislim da to nije dovoljan razlog za raskid ako se dvoje vole), onda je to nedorečeno, i podsvest neće stići do ružnog dela, jer nema ružnog dela: razilazimo se jer falimo jedno drugom, sve što je rečeno, bilo je u afektu, jer smo falili jedno drugom.

Mislim da u ovoj situaciji, vreme nije saveznik.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 18:33:08   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U principu: ako se veza raspala zbog toga što njih dvoje nisu bili jedno za drugo,u ovom slučaju vreme će to pokazati, jer će podsvest stići i to do tog gadnog dela veze koji je prethodio raskidu, ali ako je razlog bio samo daljina (iako ja mislim da to nije dovoljan razlog za raskid ako se dvoje vole), onda je to nedorečeno, i podsvest neće stići do ružnog dela, jer nema ružnog dela: razilazimo se jer falimo jedno drugom, sve što je rečeno, bilo je u afektu, jer smo falili jedno drugom.

Mislim da u ovoj situaciji, vreme nije saveznik.


kako nije? pa upravo ce vremenom sve izaci na videlo. to sam i ja rekla

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 19:32:12   
Anoniman
user posted image Pa da, i ne. user posted image

Mislim da veza koja pukne zbog daljine nije ona prava veza.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 19:41:14   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Smatram da su vam osećanja takva zbog toga što je to nešto nedovršeno
Ote mi rec iz usta


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 19:57:06   
oliveradj
A da se vidite i da popričate onda bi vam možda bilo jasnije da li tu postoje emocije???? Ili je u pitanju nešto sasvim drugo user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 20:18:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

I ja se slazem da ono sto je puklo, puklo je...
I da svi imamo nekog da se setimo user posted image , ali da je vredelo trajalo bi

Zavisi zbog cega je puklo! Ja nemam kog da se secam! Veze su mi sve bile bzvze i ja nisam dozvoljavala sebi da mi oni nesto znace! MM-u sam dozvolila i on ce uvek da bude u mom user posted image !

Anonimna po meni je malo bzvze prema tom nekom s kojim zivis sve ovo!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 8.12.2009 20:20:11 >

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 20:33:25   
Dora
Ako si spremna da ostaviš sadašnjeg dečka zbog bilo koga i bilo čega, onda bolje da to uradiš. kad s nekim ulaziš u brak i planiraš decu, bolje je da to uradiš na čvrstim temeljima. U životu će ti se desiti mnoge situacije gde ćeš poželeti da ostaviš momka/muža ali je pitanje koliko je čvrsto to između vas. Ako nije čvrsto, pući će kad tad. Ako je čvrsto možda neće pući nikad, možda hoće, ali se nećeš na kraju osećati kao da si s nekim traćila vreme.
Ne znam da li sam bila jasna, ali to je to...ja mm ne bih ostavila ni zbog koga iz moje prošlosti. Za budućnost ne garantujemuser posted image ali mi je bitno da znam da je ono što mi imamo ono zaista vredno.
Uostalom, možda ti se taj dečko sad uopšte neće ni svideti kad ga vidiš? Možda ćeš se zapitati da li je moguće da ti se ikad sviđao? To se ja uglavnom zapitam kad vidim nekog od bivših jer mi izgledaju smešno a nekad sam patila i "sekla vene"...vreme je čudo, promeni sveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Stara ljubav...
8.12.2009 22:14:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

ja mm ne bih ostavila ni zbog koga iz moje prošlosti.



Ni ja mog! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Stara ljubav...
9.12.2009 8:33:54   
Anoniman
Nabila sam sluške u uši i ide pesma koja me je skroz podsetila na ovu temu, i koja će demantovati sve što sam do sada napisala:

Oženićeš se ti
i udaću se ja
ali plakaćemo znam
kad god se sretnemo.
Jer imali smo svi
18 godina
i nismo znali tad
koliko možemo...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Stara ljubav...
9.12.2009 12:10:05   
Anoniman
E sad cete da vidite.

U svojoj 17.oj zaljubim se ja kao kreten (ta zaludjenost nije bila normalna.) .Ja sam bila ubedjena da je to za ceo zivot, da cu se za njega udati...Moje drugarice su mi hranile to time sto su govorile da licimo , da smo idealan par i tako...
On je bio...u mojoj glavi nije postojao lepsi decko na planeti...
Znam da se ja njemu jesam svidjala ali ...ne toliko koliko on meni...Smuvali smo se jedno leto...ja sam bila nevina tada...Bili smo zajedno mesec dana (pamtim jos uvek datume) i on je naprasno nestao...Da vidite tu tugu...On mi je posle objasnio da se njegov najbolji drug zaljubio u mene i da su se dogovorili da iz prijatelj.odnosa nece niko biti samnom...(tada sam u to poverovala)

Pisala pesme, plakala, godine prolazile, imala momke ali on...Niko kao on.
Zivot sam provodila sa mislju: "Sve ovo vodi ka njemu, kad tad cemo biti zajedno". Bila sam ubedjena da smo nas dvoje TAJ PAR>

Upisala ja fakultet, idem na ispit iz filozofije...evo ga on na ulici...Pozdravljamo se, on govori kako me nikad nije zaboravio (izgovara moj stari fiksni telefon napamet sto me je potpuno sludelo)...Govori kako mu se svidjam, kako sam oduvek ja bila TA...

Izlazimo...Ja uvidjam da pored lepog lica (prelepog lica) taj covek nema nista.
Veceg narcisa nisam videla u zivotu, prepotentan, licemeran, snob...Pokvaren. Nacin na koji sudi o ljudima...Sve je palo u vodu...

Nije imao erekciju i imao je najmanji k...koji sam videla u zivotu i nismo nijednom posteno spavali.
Mrzeo je pola planete, bio ubedjen da je bolji od svih.

jednom setamo a on kaze:
"ti si bas lepa devojka...najlepsa od svih sa kojima sam bio...da bi bila savrsena trebalo bi malo da ti skinemo sa butina liposukcijom...i bila bi UH"
Kazem ja:
"moze, pristajem! A onda svo to meso i salo koje skinemo sa mene, stavimo na tebe"
ON: "Pa gde na mene?" (
sa pogledom:"zar ja nisam savrsen)
Ja: "Pa u gace, posto tamo nista nemas"
to je bio raskid i prekid moj dugogodisnjeg sna...
Da vam ne pricam da je svaki moj decko od njega bio hiljadu puta bolji...




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here