|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
6.11.2013 19:09:07   
MTS064
Ja sad odlazem MMR samo iz razloga da bude sto zdraviji, da mu imunitet se oporavi nakon rasta zubica i virusa.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 3:13:23   
vukosava
Nisam lekar ali doktor jesam pa reko evo da iskoristim svoju eminenciju vezano za MMR.

Measles klikni - Морбили, мале богиње, оспице (лат. morbilli - „мала болест“)
Mumps - zauske - klikni
Rubella - Рубеола, црвенка или фруc (лат. rubeolus) klikni

Clanak o kontraverzama vezanim za autizam klikni

A koga zanima kako sta od M, M i R izgledaju evo slicica:
klikni

Imate i svih ostalih bolestina vezanih za ostale vakcine...

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 6:31:59   
Lu
Ja nikad nisam dovodila u pitanje vakcinaciju.
Ako je zakonom doneseno tako i dokazano da štite od te i te bolesti (iskorijenjene su ili su svedene na minimum, znači da je dokazano) zašto bi ja kao pojedinac razmatrala da li je to ispravno?
Prije svega moram imati medicinsko obrazovanje da bi to mogla i pokušati zar ne?
Mislim da se u današnje vrijeme svi petljaju u svačiju struku, umjesto da tu energiju usmjere na svoju djecu, njihov razvoj, odgoj, igru itd.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 6:36:54   
Misha i Ljisha
nedavno je bio clanak o tome kako Amishi ne vakcinisu decu i kod njih nema pojave autizma ili je bilo par slucajeva ali od tih par neki su vakcinisani. Ja iskreno mislim da to sto kod njih nema autizma je prosto zbog nacina zivota koji vode, da budemo iskreni ni Romi ne oboljevaju od kancera (bar ne u broju kao ostatak populacije). Prosto je izlozenost stresu po meni najbitniji faktor u celoj prici, okruzenje i ishrana. Nego cik ko bi se usudio da ode u neku africku zemlju ili arapsku bez prethodne vakcinacije? NIKO. A to vam dodje isto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 6:45:14   
serpica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

nedavno je bio clanak o tome kako Amishi ne vakcinisu decu i kod njih nema pojave autizma ili je bilo par slucajeva ali od tih par neki su vakcinisani. Ja iskreno mislim da to sto kod njih nema autizma je prosto zbog nacina zivota koji vode, da budemo iskreni ni Romi ne oboljevaju od kancera (bar ne u broju kao ostatak populacije). Prosto je izlozenost stresu po meni najbitniji faktor u celoj prici, okruzenje i ishrana. Nego cik ko bi se usudio da ode u neku africku zemlju ili arapsku bez prethodne vakcinacije? NIKO. A to vam dodje isto




user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 7:02:44   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Lu

Ja nikad nisam dovodila u pitanje vakcinaciju.
Ako je zakonom doneseno tako i dokazano da štite od te i te bolesti (iskorijenjene su ili su svedene na minimum, znači da je dokazano) zašto bi ja kao pojedinac razmatrala da li je to ispravno?
Prije svega moram imati medicinsko obrazovanje da bi to mogla i pokušati zar ne?
Mislim da se u današnje vrijeme svi petljaju u svačiju struku, umjesto da tu energiju usmjere na svoju djecu, njihov razvoj, odgoj, igru itd.



user posted image potpisujem

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Bojkot vakcinacije
7.11.2013 13:49:20   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

nedavno je bio clanak o tome kako Amishi ne vakcinisu decu i kod njih nema pojave autizma ili je bilo par slucajeva ali od tih par neki su vakcinisani. Ja iskreno mislim da to sto kod njih nema autizma je prosto zbog nacina zivota koji vode, da budemo iskreni ni Romi ne oboljevaju od kancera (bar ne u broju kao ostatak populacije). Prosto je izlozenost stresu po meni najbitniji faktor u celoj prici, okruzenje i ishrana. Nego cik ko bi se usudio da ode u neku africku zemlju ili arapsku bez prethodne vakcinacije? NIKO. A to vam dodje isto


Amisi najcesce u kuci nemaju ni struju, telefon imaju (ako imaju) napolju - tipa javna govornica za izuzetne slucajeve. Svu modernu belu tehniku uopste ne koriste. Samo seju i zanju ono sto jedu, sve je organska, genetski nemodifikovana hrana. Medjutim posto zive u tim svojim zajednicama, imaju drugih problema sa drugim genetskim oboljenjima jer se udaju i zene medjusobno a nisu uvek toliko daleki rod...

U SAD se pojavljuje citav pokret paranoicara koji decu ne salju u skolu, bolje se svih losih uticaja, kako socijalnih, mikrobiolodkih, tako i religijskih. Drze svoju decu kuci, majka ih vodi kroz "homeschooling" dok tata lovac donosi celjadi 'ranu na sto. A sve sto propisuje vlada, sve je to neka globalna zavera i pokusaj nametanja i kontrole. I da, medju takvima je najvise onih koji odbijaju vakcinaciju. Jer u redovnu skolu ne mozes vakcinisati dete pa ta zelja za nevakcinacijom dovodi to dete u izolaciju ne samo od vakcina vec i drustva i ostale dece koja idu u redovne skole jer sa njima ne dolaze u kontakt.

Mislite o tome. Nemojte dozvoliti paranoji da prevlada razumom. Veoma je lako primiti se na neka objasnjavanja, sve zavisi od necije recitosti. Lakse je misliti tudjom glavom...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Bojkot vakcinacije
4.2.2014 9:27:11   
Torbica
Instikt mi kaze - jedino ali jedino ako postoji medicinska indikacija dete ne treba da primi neku vakcinu. Najcesce su to alergije. A kod mog sina herpes lica, koji moze da pokrene ziva vakcina. I imunolog i pedijatar su mi savetovali da ne primimo MMR ni ziv Polio. Sve ostalo naravno DA. Ne interesuju mene Amisi i ostali, mene interesuju moja deca, svaka cast svima. A u teorije zavere i masovnog trovanja stvarno ne verujem... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Bojkot vakcinacije
4.2.2014 9:30:23   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Torbica

Instikt mi kaze - jedino ali jedino ako postoji medicinska indikacija dete ne treba da primi neku vakcinu. Najcesce su to alergije. A kod mog sina herpes lica, koji moze da pokrene ziva vakcina. I imunolog i pedijatar su mi savetovali da ne primimo MMR ni ziv Polio. Sve ostalo naravno DA. Ne interesuju mene Amisi i ostali, mene interesuju moja deca, svaka cast svima. A u teorije zavere i masovnog trovanja stvarno ne verujem... user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Bojkot vakcinacije
4.2.2014 12:07:56   
Misha i Ljisha
na nas je red da primimo mmr u februaru. Nasa dr je rekla nakon svih godina rada (a zena je pred penzijom) da njeno iskustvo njoj govori da vakcina nema apsolutno nikakve veze sa autizmom. I rekla je naravno da moje dete ne mora da primi vakcinu ako mi to ne zelimo. Nije problem ako je moje dete medju vakcinisanom decom ali bi mozda nastao problem kad bi moje dete bilo medju nevakcinisanom. Zbog naravno moguce zaraze. No ja se uopste ne dvoumim primice bociku obrni okreni. Odbicu vakcinu samo u slucaju da se razboli. Pu pu daleko bilo

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Bojkot vakcinacije
4.2.2014 12:53:14   
jovicaa
pa svi smo u sistemu na svim poljima, tako da da, vakcinisem redovno svoju decu...
odbijanjem jedne vakcinacije ne menjas nista. sistem nam ionako sve diktira. od hrane, preko vakcina i svega ostalog...
a da li mogu imati neke posledice, verovatno da kao sto sam napisala na jedno od hiljadu dece... svako telo reaguje na svoj nacin, tako da niko ne moze da me ubedi da vakcina kao i sve drugo ne moze da ima lose posledice, ali sta da radimo.. mi smo samo sitne ribe i sve da hocemo nemamo ni snagu ni moc da se odupremo.
mene mnogo vise nervira to sto deci daju margarin, beli hleb, parizer, przeno i jafa keks u vrticima, nego jedna vakcina.

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.2.2014 12:54:39 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Bojkot vakcinacije
13.2.2014 6:54:29   
serpica
Jeste li videle ovo user posted image
http://www.gopetition.com/petitions/peticija-za-ukidanje-obavezne-vakcinacije-u-srbiji.html

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Bojkot vakcinacije
13.2.2014 9:06:50   
Torbica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Bojkot vakcinacije
6.4.2014 19:18:06   
lesica

IZVORNA PORUKA: serpica

Auuu sta ovi ljudi ispricase za vakcine u emisiji "Zene" jos uvek je u toku ja ne mogu da verujem.
Maslacak volela bih da pogledas snimak ako si u mogucnosti pa da nam kazes sta mislis o tome.Ja sam ocigledno vodjena svojim predhodnim iskustvima sa decom olako donela odluku o MMR-u.user posted image Boga mi debelo cu sad da se razmislim sta da radim.


IZVORNA PORUKA: anci kv

Toliko toga rekoše,a opet isti zaključak..vakcinisali ili ne,na nama je odgovornost


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ah Serpi iskreno, pocela sam da gledam i posle petnaest minuta prestala posto ne mogu da se nerviram. Prosto diskusija je teska ako se barata neistinama. Na primer izjava da roditelji u zapadnoj evropi potpisuju saglasnost da preuzimaju odgovornost za bilo kakve stetne efekte vakcina je nonsens. Iako je tacno da pravno ne postoji zakonska prisila, u smislu da ce neko biti gonjen, postoji itekako javna kampanja i podrska vakcinaciji celokupne drzave i medicinske zajednice. I nisam sigurna da je tako jednostavno odbiti, da li bi dete primili u obdaniste jel traze potvrdu o vakcinaciji itd. Program je fiksiran od strane Robert Koh Instituta i sadrzi iste vakcine kao u srbiji + varicelle+ pneumokoke + meningokoke za decu do dve godine.
I stopa vakcinacije je preko 90 %, i to se ovde smatra elementarnom kulturom da se deca vakcinisu. Dakle ne mogu da gledam emisije koje se baziraju na teorijama zavere i izvrtanju cinjenica. Takvi ljudi ce uvek naci nacin da kazu nije tako i da citiraju proverene ove i one izvore koji naravno ne postoje i argumentuju... Tako mozemo da dokazujemo i da je zemlja ravna ploca sto se mene tice,i da se sunce vrti oko nje. To je za mene slican tip razgovora. Ja mislim da su vakcinacije i otkrice antibiotika doneli prekretnicu covecanstvu i spasili na desetine miliona zivota. A ko zeli da se vrati u doba pre Luja Pastera, samo napred.



IZVORNA PORUKA: anci kv

Tačno tako Maslačak


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

evo i zvacnicne statistike onoga o cemu pricam za nemacku. Sigurna sam, brojke slicno izgledaju za sve zemlje evropske unije.

http://www.gbe-bund.de/gbe10/ergebnisse.prc_tab?fid=4198&suchstring=&query_id=&sprache=D&fund_typ=GRA&methode=&vt=&verwandte=1&page_ret=0&seite=1&p_lfd_nr=4&p_news=&p_sprachkz=D&p_uid=gast&p_aid=2946809&hlp_nr=2&p_janein=J

situacija 1996 i 2002. MMR su poslednje 3 stvari masern, mumps und roteln.

Znaci fakticki sva su deca vakcinisana.


IZVORNA PORUKA: serpica

Maslacak verujem ti ja i znas da se slazem sa tobom u pogledu povezanosti MMR-a sa teskim oboljenjima,i mislila sam da ta prica vuce rep ko zna od kada,medjutim,posle danasnje emisije i onih silnih cifara koje govore o deci koja su daleko bilo umrla ili obolela stvarno su me izbacile iz koloseka.Znas da sam vakcinisala obe cere i da hvala bogu nije bilo problema,ali toliko se u poslednje vreme o tome govori da stvarno ne znam sta da mislim. Cula sam i od drugarice da nijedna Torlakova vakcina nije prosla u svetu,da nije dobila takozvani "atest" i da je nigde u svetu ne priznaju.
Ne znam da li se polemika vodi o nasim MMR vakcinama i nus pojavama ili se prica bazira i na one vakcine koje primaju deca sirom sveta.
sastav je isti i kod vas i ovde jel da?


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Nisam gledala emisiju,ali i ne moram,dovoljna mi je ova sad situacija oko infanrixa i pentaxima gde se zarad forsiranja nasih zivih vakcina stvara vestacka nestasica petovalentnih na nasem trzistu pa da zakljucim da su pare te koje odredjuju u kom pravcu vetar duva..Citala sam intervju jednog naseg istaknutog imunologa na jednom drugom sajtu o bebama gde je izjavio da je nasa Polio vakcina zastarela i da nema potrebe da zivi virus decije paralize cirkulise medju narodom i da zato drzava uvodi petovalentne vakcine sa inaktivisanim virusima o svom trosku a sad su nase vakcine odjednom dobre..,ma dajte,,Interes je taj koji vlada ovim svetom a ne briga o bilo kome,niko nece zastititi dete bolje od nas samih,,,ne vidim samo sta antivakcinalni lobi ima od toga sto istice mane danasnjih vakcina?Naspram ogromnih farmaceutskih kompanija koje zgrcu milione i milioone..ehhh,Nije sve tako crno belo,nisam protiv vakcina generalno,smatram ih za nuzno zlo,zao mi je sto ne postoje lekovi za sve te bolesti a ne da deci treba ubrizgavati uzrocnike da bi stvorili antitela koja ce ih jednom,mozda,zastiti ukoliko dodju u kontakt sa tim patogenom,i da se tolike pare izdvajaju za to a ne za pronalazenje lekovauser posted image ..isto kao sto se i bilo koja studija moze izfabrikovati zarad necijeg interesa,,shodno tome mi jos nismo primili MMR a ako i budemo dobice Priorix a ne ovu nasu,jer nisu iste po sastavu,razlika je u jednom soju virusa zausaka koji je u nasoj vakcini,naravno onaj koji je jeftiniji za proizvodnju a vise negativnih efekata moze da izazove za razliku od Priorixa koji sadrzi soj koji je stabilniji


IZVORNA PORUKA: Torbica

Serpice, koliko ja znam, vise se ne daje Torlakova nego uvozna vakcina. Kod mene je opcija Priorix, mislim da je Glaxo u pitanju. Isto kao i sa Pentaxim/Infanrix u odnosu na drzavnu.
Ja se ne uklapam skroz, mada bih volela... Cerka mi je super prosla sa MMR vakcinom, imala je temperaturu i otok zlezda par dana a decaci nisu jos dobili. Pisala sam vec.. Djole zbog potencijalnog razbuktavanja herpesa, jer je ziva vakcina pa se ne moze predvideti kako bi odreagovao sto je i imunolog potvrdio, a ovaj mali ne jos, kako rece pedijatar. Pa sad, ja nju slusam, imam debele razloge da joj verujem, ali deci dajem samo uvozne vakcine.
Nadam se da cu pisati uskoro da su decaci dobili i ovo cudo. user posted image Ne verujem u teorije zavere...

Neki dan sam na FB videla da je negde u SAD epidemija morbila cini mi se.... uzasne slike i video snimci...


IZVORNA PORUKA: Rosita

Da li su tacni oni statisticki podaci o tome da kad su vakcine implementirane, bolesti su vec prolazile? I onaj eksperiment sa majmunima, da su vakcinisani dobijali autizam? Ako je to dobro iskontrolisano istrazivanje, to je po meni zabrinjavajuci podatak. Koji bi bio interes lekara koji se protive vakcinama? Vrlo cudna prica.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Bojkot vakcinacije
6.4.2014 20:21:10   
Trcosava
Ja bre žene ne verujem u ovo što čitam.

Da ljudi i dalje razmišljaju o tome da li vakcinisati dete ili ne

user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Bojkot vakcinacije
6.4.2014 20:36:13   
lesica
Ahhh daa, setila sam se da imamo i temu Autizam zbog vakcina pa ako ćete i o tome da pišete...

Elem, da se razumemo, ja ni u jednom trenutku nisam dovela u pitanje da li treba L da vakcinišem. Uredno je vakcinisana svakom vakcinom kojom je trebalo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Bojkot vakcinacije
6.4.2014 20:53:38   
Modessty
Da ja pojasnim tj prenesem informaciju koju sam dobila od nije bitno koga u našem DZ - u državnim ustanovama daju se i dalje torlakove vakcine, ako hoćete da vaša deca prime ove petovalentne onda morate da ih kupite. Nove vakcine će navodno biti u domovima zdravlja od 2015 god. sad im kao niko nije došao na tender ili tako nešto.

Ja sam Danila vakcinisala Infanrixom a kupili smo i MMR. Nikola malo kasni sa vakcinama, pa je prvu dozu Infanrix primio sa 6 meseci. I kod mene kao i kod Lesi uopšte nije bilo proče da li će biti vakcinisani. Raspitali smo se i malo čitali i rešili da vakcine kupimo. Eto vodili smo se nekom čitstom logikom a to je da je bolje da detetu damo noviju, savremeniju vakcinu.
Nikad nikoga ne bi ubeđivala da detetu da ili neda vakcinu. Mogu samo da prenesem svoje razmišljanje na tu temu, a na roditeljima je da sami odluče.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 8:58:27   
Peace*
Neki dan sam na FB videla da je negde u SAD epidemija morbila cini mi se.... uzasne slike i video snimci...


KLIK

KLIK OPET

Inače, linkove ne bih ni videla da ih na FB nije stavila žena koja je pedijatar u Americi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 9:13:51   
Trcosava
Htedoh sad da pošaljem ove linkove ortaku mm koji mi je svojevremeno poslao peticiju za bojkot vakcinacije dece u Srbiji da potpišem. Rekla sam mu da mi ne pada na pamet.
no sad se pecnuh po prstima jer iskreno, nemam živaca da se akam sa njim i njegovim nabeđivanjem da je sve oko nas otrov i da ćemo da pomremo svi od svega

Ali sam sad šerovala na fejsu buhahahuser posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 7.4.2014 9:16:16 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 9:23:40   
Misha i Ljisha
i ja sherovala na fejsu ali iskreno i dalje sam u strahu od kad je D primila MMR

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 9:30:30   
Trcosava
Ni jednog trenutka nisam ni sumnjala u vakcinu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 9:34:08   
Misha i Ljisha
Trcosava ja se pribojavam ali sam za vakcinaciju. Prosto nekako mi se dize prevelika halabuka oko vakcina i to bas krenulo po novinama da se razvlaci kad je D napunila godinu pa mi valjda kao roditelju proradio crv. Nego sam ja za da uvedu i vakcinu za hpv koji uzorkuje kancer grlica materica kod zena. To u Americi dobijaju devojke do svoje 26te godine i u evropi je moguce se vakcinisati a kod nas jos uvek ne. Ja imam visokorizicni hpv pa ispada samo kao da cekam kad cu da dobijem rakuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 9:40:01   
mali_mis
I ja sam sherovala na fb user posted image moj bakuz-muz je protiv vakcina i uclanjen je u onoj groznoj grupi na fb. Bitno da je on svoju guzicu vakcinisao sa svim vakcinama, i da je miran, a sto mu je znanje iz biologije ravno nuli, to je vec druga prica...
Moja mama je jedva prezivela veliki kasalj i male boginje, kad babu cujem da prica o tome, najezim se.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 13:24:00   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Trcosava ja se pribojavam ali sam za vakcinaciju. Prosto nekako mi se dize prevelika halabuka oko vakcina i to bas krenulo po novinama da se razvlaci kad je D napunila godinu pa mi valjda kao roditelju proradio crv.


Isto. Jesam za vakcinaciju, ali me to ne sprecava da postavljam pitanja. Ni ja nisam pobornik teorija zavere. Mislim, sve se moze preokrenuti pa da kazes da ovi iz antivakcione kampanje kuju zaveru da bi nas @unistili@ nevakcinisanjem i oboljevanjem... ali ljudski je pribojavati se. Ne?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 14:30:46   
Maslacak15
Da ne bude zabune, i ja sam vrlo vrlo kriticna osoba i naviknuta da sve dovodim u sumnju. Inace sam lekarska nocna mora, posto mi biolozi uvek volimo da postavljamo previse pitanja. Pred vakcinaciju starijeg sina, pozabavila sam se temom vrlo detaljno i nisam uspela da pronadjem ni jedan jedini uverljiv dokaz da je MMR vakcina stetna niti da ima negativne posledice na zdravlje. To je po meni kombinacija rekla kazala, otvorene manipulacije cinjenicama, zamena teza ,neznanja kako se dokazuju uzrocno posledicni odnosi izmedju pojava. I sve to na krilima straha, za koji mogu da kazem da je opravdan kad se unese takva halabuka. Roditelji su zbunjeni i ne znaju sta da misle. Ja licno se smatram dovoljno kompetentnom, da mogu da procenim za i protiv u situaciji i moja odluka je bila vrlo jasna. Postoje mnoge stvari koje su u danasnje vreme moderne u pedijatriji, kojim ja nikad nebih podvrgla svoje dete, ali vakcinacija ne spada medju njih. Vakcine spasavaju zivote, ali kako je krenulo verovatno ce biti potrebna jedna prava epidemija morbila u Beogradu uz xy komplikovanih mozda i fatalnih ishoda dok se javno mnjenje ne prizove pameti i stavi prst na celo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here