|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 13:47:08   
pepeljuga
Ups, onda mozda stvarno treba jos user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 14:35:12   
viking
evo vam ga Dvojezični policajci

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 14:58:25   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: vukosava

onda su svi srbijanci, jel vojvodina je jos uvek u okviru srbije user posted image
ma moze da se izmislja i novo ime ko sto su bosnjaci izmislili



Najčešće spominjano ime za stanovnike "zemljice Bosne", koja se u početku (7-10. vijek) protezala u lašvansko-lepeničko-vrhbosanskoj regiji je bilo Bošnjani. U popularnoj literaturi često upotrebljavan naziv "Bosanci" je tokom historije prošao mnoge promjene. Izvorno ime "Bošnjanin" (u latinskim izvorima: jednina "Bosnensis") prvobitno označava jedino pripadnika srednjovjekovne bosanske političke jedinice.U počecima osmanlijske vladavine "Bošnjak" (turcizirano historijski "Bošnjanin") ime je za podanika kršćanske vjeroispovijesti, dok se izraz "Bosnalu" odnosio na islamizirano domaće stanovništvo. Potom, za ustaljene osmanlijske vlasti, riječ "Bošnjak" označavala je svakog pripadnika zemlje Bosne ("Bošnjak-milleti"), pa i izraz "Bošnjak-kavmi" znači samo bošnjački narod, za što je prikladniji bio naziv "Bošnjak-taifesi", koji se sreće kao odrednica za stanovnika Bosne u narodnom ili "plemenskom" značenju.


eto objašnjenja za izraz Bošnjak

krajem 20 vijeka/stoljeća se vratio izraz al u novom obliku gdje je bošnjak=musliman što nije ispravno

aman teme mati moja mila al jače je od mene pa ne mogu da se ne oglasim user posted image


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.4.2011 14:59:17 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:39:59   
Anoniman
Odosmo mi u "problemi u Bosni" user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:41:40   
minavb
Imamo i mi Bosnjake.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:42:44   
Anoniman
Ae ? Zezaš ? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:45:43   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: minavb

Imamo i mi Bosnjake.user posted image


pa imate iz razloga gore navedenog a to je da je musliman = bošnjak, kako već rekoh neispravno al zadnjih 20 godina se upotrebljava, a to je kao svi imaju svoju maticu, pa onda bošnjaci iz srbije smatraju bosnu svojom maticom

ja bih da njemačku smatram svojom maticom ili bar austriju al neće me majku im njihovu

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:47:28   
Anoniman
Vučko, jesam li ja tebi pričala moju odvalu za pojam "rahmetli" ? user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:48:56   
Vučko.ba.
jok...haj da čujem ...oš u kafani da mi preričaš user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 15:49:36   
Anoniman
Ja, bona, ja user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:04:25   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: vukosava

onda su svi srbijanci, jel vojvodina je jos uvek u okviru srbije user posted image
ma moze da se izmislja i novo ime ko sto su bosnjaci izmislili



Najčešće spominjano ime za stanovnike "zemljice Bosne", koja se u početku (7-10. vijek) protezala u lašvansko-lepeničko-vrhbosanskoj regiji je bilo Bošnjani. U popularnoj literaturi često upotrebljavan naziv "Bosanci" je tokom historije prošao mnoge promjene. Izvorno ime "Bošnjanin" (u latinskim izvorima: jednina "Bosnensis") prvobitno označava jedino pripadnika srednjovjekovne bosanske političke jedinice.U počecima osmanlijske vladavine "Bošnjak" (turcizirano historijski "Bošnjanin") ime je za podanika kršćanske vjeroispovijesti, dok se izraz "Bosnalu" odnosio na islamizirano domaće stanovništvo. Potom, za ustaljene osmanlijske vlasti, riječ "Bošnjak" označavala je svakog pripadnika zemlje Bosne ("Bošnjak-milleti"), pa i izraz "Bošnjak-kavmi" znači samo bošnjački narod, za što je prikladniji bio naziv "Bošnjak-taifesi", koji se sreće kao odrednica za stanovnika Bosne u narodnom ili "plemenskom" značenju.


eto objašnjenja za izraz Bošnjak

krajem 20 vijeka/stoljeća se vratio izraz al u novom obliku gdje je bošnjak=musliman što nije ispravno

aman teme mati moja mila al jače je od mene pa ne mogu da se ne oglasim user posted image



znam ja za izraz bosnjak, tako u mom gradu zovu ljude poreklom iz bosne al nisu muslimanske veroispovesti... bas zato kazem da su oni to sad izmislili plus su dodali bosniaks na engleskom da ispadne jos naizgled legitimnije... ja bi njih zvala hrvati muslimanske veroispovesti ili srbi muslimanske veroispovesti ili turci... al nekako mi to sad zvuci ekskluzivno da ih zovemo bosnjaci po bosni a ove druge i trece hrvati iz bosne ili srbi iz bosne - nekako mi skripi

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:06:58   
vukosava
sad ce bosnjaci da me kritikuju... al nas je problem sto se stalno insistira na srbi pravoslavne ispovesti... hrvati katolicke veroispovesti... pa oni koji su bili to pa postali muslimani sad moraju da izmisljaju nova imena za svoju grupaciju kad im mi ne damo da veruju ko u sta hoce...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:07:44   
Vučko.ba.
ma meni je to Vukosava pravo njasre jer po meni može biti samo srbin u srbiji (bez obzira u šta vjeruje i ne vjeruje) hrvat u hrvatskoj sa istim karakteristikama u zagradi a bosanac ili hercegovac u bih sa takođe istim karakteristikama u zagradi i kraj priče
i ja kad kažem da sam bosanka gledaju me ko da imam kakvu smrtonosnu bolest

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.4.2011 16:08:35 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:09:02   
vukosava
i meni je totalno bilo glupo kad su za vreme tita tu grupu ljudi zvali muslimani - mislim majke ti zamisli da se delimo prema religijama - meni je to sve totalno zesca zbrka

onda nam treba novi narod - ateisti jer ih ima dosta

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:12:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: vukosava

onda nam treba novi narod - ateisti jer ih ima dosta


Ateisti Srbije , ujedinimo se!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:12:32   
Vučko.ba.
e ateiste ćemo zvati jugosloveni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:12:43   
vukosava
ma sloveni su generalno pish, da mozemo u mikrokozmose da se podelimo podelili bi se... a za sve je kriv rim, grcka i turska... ko je gde naisao svoju religiju je sirio... pa ko se blize zadesio... sto se mene tice nek veruje ko u sta hoce, njihova stvar... kamo srece da nam je vise tolerancije

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:16:18   
vukosava
a mogli bi da se pomirimo tako sto bi se vratili na stara slovenska verovanja  da verujemo u slovenske bogove i bozice user posted image user posted image user posted image da verujemo u Svaroga i Triglava (Trojana), Peruna, Zoru i Danicu user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:16:47   
Vučko.ba.
pa kako će drugačije guzonje sjediti gdje sjede da nije podjela
ovi nas mrze, a oni nas žele istrijebiti, i tako u krug
pa ljudi moji političari bi ostali bez hljeba valja namiriti 19 koljeno a međusobno se ekstra slažu kad kamere nisu upaljene a narod stoka svako u svom toru , nema veze što nemamo hljeba, nema veze što nemamo fabrika, nama je dobro

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:17:57   
minavb
IZVORNA PORUKA: vukosava

a mogli bi da se pomirimo tako sto bi se vratili na stara slovenska verovanja  da verujemo u slovenske bogove i bozice user posted image user posted image user posted image da verujemo u Svaroga i Triglava (Trojana), Peruna, Zoru i Danicu user posted image user posted image user posted image  

Bravo Vuko! E ovo mi se svidja. Ali stvarno mi se svidja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:19:44   
Vučko.ba.
ih .... ne mere to tako onda moramo bosansku crkvu vratiti i postaviti dida ili djeda (valjda se misli na metuzalema kakvog) jbt zaboravila sam kako je to bilo a 9 dobila iz istorije i nazivali bi se bogumili user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.4.2011 16:22:09 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:22:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ih .... ne mere to tako onda moramo bosansku crkvu vratiti i postaviti dida ili djeda (valjda se misli na metuzalema kakvog) jbt zaboravila sam kako je to bilo a 9 dobila iz istorije

Ovoga se i ja secamuser posted image user posted image user posted image Staresina crkve....

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:23:20   
Vučko.ba.
Organizacija Crkve bosanske podrazumijevala je određenu strukturu svojih članova u kojoj se zasebno prepoznaju njeni pojedini sastavni dijelovi. Na čelu je stajao Djed (did) . Poslije njega slijede Strojnici u koje se ubrajaju Gosti i Starci. Zatim slijede Krstjani. Tom hijerarhijskom nizu odgovara njihova brojnost, koja se spušta u razinu najbrojnijih - krstjana. Djed nazivan did, episkup, je bio na čelu Crkve bosanske kao njen legitimni poglavar. On je predstavljao crkvu u vjerskom i društvenom pogledu u srednjovjekovnoj Bosni.

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:24:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

a mogli bi da se pomirimo tako sto bi se vratili na stara slovenska verovanja  da verujemo u slovenske bogove i bozice user posted image user posted image user posted image da verujemo u Svaroga i Triglava (Trojana), Peruna, Zoru i Danicu user posted image user posted image user posted image  

Zaboravila si Vida, Laru i baba-Roguuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Problemi u Srbiji
21.4.2011 16:27:17   
Vučko.ba.
sada će nas još početi hapsiti jer zagovarom zabranjeno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

odoh kući

lijep pozdrav i zdravo mi ostajte i hajte na viceve jer su ove teme teške i Bogu i ljudima



_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here