Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2022
Danu media d.o.o. Beograd
Roditelje ne biramo i ne možemo odlučivati o tome kako će nas vaspitavati, da li će biti popustljivi ili strogi. Bobi Pingaro, opisala je svoje detinjstvo i način na koji je majka vaspitavala nju i njenu braću i sestre, a njenu priču prenosimo u celosti.
Squid Game je najgledanija originalna serija na Netfliksu, koju je od 17. septembra pogledalo više od 132 miliona gledalaca. Serija je bukvalno televizijska senzacija! Ali da li je bezbedno da je deca gledaju?
Žene u poslednje vreme rađaju sve kasnije, pa se pubertet i menopauza, dva veoma važna životna perioda, često podudaraju. I u organizmu deteta, ali i majke, dolazi do brojnih promena, zbog kojih reaguju na različite načine.
Tetka u pubertetu postaje saveznica, dobar uzor i osoba na koju možemo da računamo da će nas uvek saslušati.
Razvoj modernih tehnologija odvija se velikom, gotovo vrtoglavom brzinom. Brojna nova rešenja zasnovana na internetu umnogome olakšavaju svakodnevicu, a istovremeno su zbog toga pogodna i za zloupotrebu. Digitalno nasilje postaje sve veći izazov današnjice, posebno kada govorimo o uticaju društvenih mreža na decu i mlade. Uključivanje i digitalno opismenjavanje pre svega roditelja a zatim i vaspitača, nastavnika i psihologa, od posebne je važnosti za prevenciju i sprečavanje digitalnog nasilja.
Nova studija pokazuje kako su adolescenti brzo poboljšali svoje vreme i kvalitet spavanja za samo nedelju dana.
Roditelji počinju da gube kontrolu nad svojom decom otprilike u uzrastu od 13 godina, pokazala je studija.
Stručnjaci upozoravaju roditelje da povedu računa o deci, jer istraživanja pokazuju da se sve više adolescenata izgladnjuje
Neko vreme svi su pričali o izrazu terrible twos, ali sada sve više možemo čitati o malim tinejdžerima zbog kojih roditelji plaču u ćošku i ponekad ne znaju šta da urade.
Često izlaganje dece, ali i odraslih, slikama lepih i poželjnih oblika tela u javnosti dovodi do promene njihovog mišljenja o svom izgledu, kao i praktikovanja nezdravih obrazaca ishrane, prekomernog i nepravilnog vežbanja, upotrebe raznih neproverenih dodataka ishrani i preparata za mršavljenje. To može dovesti do razvoja fizičkog i psihičkog stresa, teskobe, nesigurnosti i osećaja sramote, ali i teških poremećaja ishrane poput anoreksije i bulimije. Naučni časopis Current Opinion in Psychiatry objavio je 2016. godine da je najnoviji broj prijavljenih obolelih od ovih bolesti u Evropi između jedan i četiri odsto ukupne populacije.