Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Svi mi imamo „rezervoar“ za afirmaciju. On treba svakodnevno da se dopunjava. Možda i ne primećujemo koliko naše reči imaju ogroman uticaj na decu. Mi ih oblikujemo i valjamo rečima koje im upućujemo.
Komunikacija nije samo puko prenošenje informacija, već i važan element u vaspitanju, pomoću kojeg možemo da podstaknemo dete na aktivnost, na razmišljanje, pa i na motivaciju i samopouzdanje!
Pitanje koje često muči roditelje: Koliko reči dete treba da zna sa jednom, dve i tri godine. Ne zaboravite da su deca različita …
Roditelji su obično nestrpljivi da čuju prve reči svog deteta. Ako želite da počnete verbalnu komunikaciju, poslušajte savete stručnjaka. Logoped Marijana Tomanić upućuje kako da vaša beba što pre i što pravilnije počne da koristi reči.
Samo 15 minuta čitanja dnevno omogućava detetu da za godinu dana čuje 1.000.000 reči - saopštava Unicef.
Reči su nekada jeftine. Danas se sasvim olako prevaljuju preko jezika, čak i one velike.
Najčešći način kako roditelji danas upropašćuju svoju decu je to što pokušavaju da pripreme Put za njih...umesto da se fokusiraju na pripremu Dece za put...
Za izreku „malo dete mala briga, veliko dete velika briga“ znaju svi roditelji, ali im, kažu, to ne pomaže. Svima se čini da baš danas imaju najviše razloga za sekiraciju. Muke počinju prvog dana bebinog života...
TI SI MI sigurno zadnje dete koje ću imati. Zadnje dete koje ću ljuljati i uspavljivati. Ti ćeš biti poslednji koji će čuti naše bu-bu igrarije, koji će spavati uz mene tako čvrsto i tako potrebno.
Hladnog dana u martu 2019. zaključala sam se na krovu svoje stambene zgrade, s bocom vina i kutijom cigareta koje godinama nisam pušila. U samo godinu dana bila sam trudna tri puta, ali nisam dobila dete. Tri trudnoće, nula dece. Greška, užas, loš ishod…