Milena18 u 06:21
u temi RE: MaRRtovsko kafanče
sa foruma Porodični život
Pogledajte sadržaj paketića za trudnice i pročitajte kako postati srećni dobitnik jednog od njih.
Crevnu mikrobiotu čini oko 100 milijardi bakterija, što je 10 puta više od broja svih ćelija prisutnih u našem organizmu. Oko 85% ovih bakterija su “dobre” bakterije, a smanjenje njihovog broja omogućava naseljavanje patogenih, “loših” bakterija.
Sa dr Miodragom Krstićem, iz Kliničkog centra Srbije, profesorom gastroenterologije i hepatologije na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu i predsednikom udruženja gastroenterologa Srbije, razgovarali smo o primeni antibiotika, njihovom značaju, ali i brojnim neželjenim efektima.
Kako da blagovremeno prepoznate dijareju kod bebe ili deteta? Kako da najlakše uočite razliku između bakterijskih i virusnih dijareja? Šta je preporuka u lečenju? Odgovore na ova pitanja dobili smo od dr Dragana Prokića, dečjeg gastroenterohepatologa-načelnika odeljenja za gastroenterohepatologiju u Institutu za majku i dete "Dr Vukan Čupić".
Zašto deca dobijaju dijareju češće od odraslih? Dijareja ( proliv ) je način da se organizam sam izbori sa uzročnicima infekcije, i u većini slučajeva traje nekoliko dana do nedelju dana. Dijareja je često praćena groznicom, mučninom, povraćanjem, grčevima i dehidratacijom.
Prof. dr Tomislav Preveden, predsednik Udruženja Infektologa Srbije, odgovara na pitanje da li je zaista potrebno uzimati probiotike istovremeno sa antibioticima. Koje su posledice, a koje prednosti.
Probiotici su danas veoma aktuelna tema i među stručnom i među opštom javnošću. Ono što je ključno jeste da nisu svi probiotski preparati isti i da je važno izabrati pravi, jer probiotici imaju mnogo benefita po naše zdravlje.
Prof. dr Radoje Doder, Načelnik Klinike za gastroenteroloiju i hepatologiju VMA navodi: Dugotrajna nekritična primena antibiotika u našoj zemlji, po čemu smo na žalost na drugom mestu u Evropi, dovela je do razvoja rezistencije. Zbog toga danas i neke banalne bolesti, poput upale grla, moramo lečiti jakim antibioticima treće ili četvrte generacije.
Najčešće akutne stomačne tegobe koje se javljaju kod dece su uglavnom uzrkavane nekim virusom, ređe bakterijama.
Antibiotike treba uzimati isključivo pod kontrolom lekara. Osobama koje uzimaju antibiotike preporučuje se ishrana bogata vlaknima, ali i korišćenje probiotskih preparata, jer je dokazano da probiotici, u više od 65 odsto slučajeva, sprečavaju nastanak antibiotskog proliva.
Nagrade RR
Autor: Dora89
-Moja slatkica -
Autor: Anci.Ja.
Lino nagrada
Autor: MimaKos
Hvala puno jos jednom!!!
Moja Anastasija
Autor: milena984
slike od kada je bila mala pa do danas 3
skaknje po baricama
Autor: Natka13
Ono kad sreći njihovoj nema kraja :D
Intervju sa kreatorima serijala knjiga o Tatuu i Patuu
Propolis Books nam ovaj put donosi intervju sa kreatorima se
U bioskopima! Kućni patuljci: Operacija kolačići
Čuveni, marljivi patuljci iz Kelna konačno se vraćaju!
VIDEO: Kako beba doživljava lice sa maskom?
Pogledajte poznati eksperiment \"Smrznuto lice\" iz 1975. go
JUBILARNI DAN DEVOJČICA U IKT-U
U obeležavanju jubilarnog međunarodnog „Dana devojčica u I
Probiotici su danas veoma aktuelna tema i među stručnom i me