Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2022
Danu media d.o.o. Beograd
Ovo je otvoreno pismo jedne mame za koju svi misle da je Facebook zavisnica koja se svakodnevno trudi impresionirati prijatelje na društvenim mrežama. Međutim istina je malo drugačija.
Neki roditelji od svoje dece zahtevaju stvari koje su daleko iznad njihovih mogućnosti. Ovakvim svojim ponašanjem kod deteta izazivaju osećaj da će svaki put kada započne neku aktivnost doživeti neuspeh.
Tokofobija ili nekontrolisani, često i paralizujući strah od porođaja, ali i trudnoće, osećaj je koga niko ne mora biti pošteđen. Naime, neke žene mogu uživati u celoj trudnoći koja prolazi bez komplikacija, ali tek pred porođaj im se može javiti spomenuti strah.
Polazak u školu je za decu obično uzbudljiva I prijatna aktivnost, ali neka od njih mogu osećati strah ili nervozu. Kako da pratite emocionalno stanje svoje dece?
Teški trenuci su neizostavni deo života i čine nas neraspoloženim, možda tužnim ili depresivnim. O tome kako se suočavamo sa njima i koja je razlika između tuge i depresije razgovarali smo sa specijalistom psihijatrije, dr Aleksandrom Damjanović.
Po definiciji, anksioznost podrazumeva brigu za budućnost ili razmišljanje o prošlosti – a mnoge žene tokom cele trudnoće rade upravo to.
Osećala sam kao da me telo mrzi, poznata pevačica je iskreno govorila o tragičnom gubitku koji je doživela kao tinejdžerka.
Uspavljivanje dece, kupovina namirnica i pripremanje hrane samo su neke od stvari zbog kojih su roditelji svakodnevno izloženi stresu.