Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2023
Danu media d.o.o. Beograd
Kada se naviknete na svoju novu rutinu i uhvatite ritam roditeljstva, možda ćete primetiti da se neke stvari čine . . . poznato. Ponekad se čini kao da sve što radite kao mama jeste da imate iste misli ili aktivnosti kojima se ne vidi kraj. Dani se spajaju, a noći su večne. Možda vam je teško da ponovo pronađete sebe, jer deluje kao da glumite u rimejku filma „Dan mrmota“.
Emocija nije nešto što možete kontrolisati. Automatska je i javlja se kao odgovor na naše okruženje i naše potrebe.
Ova lista nije sveobuhvatna. Možda se dešavaju i druge stvari za koje osećaš da treba da se izviniš, ali ne moraš. Mama si. Ljudi ti neće suditi tako strogo, kao što sama sebi sudiš.
Bol zbog gubitka bebe je ogromna, čak i kad se radi o gubitku bebe u prvim nedeljama trudnoće. Svaka žena se sa ovim gubitkom nosi na svoj način. Tuga lomi, posebno ako je i dalje prisutna jaka želja za detetom, odnosno novom trudnoćom. Mame na forumima svoje izgubljene bebe često nazivaju anđelima, a o svojim osećajima nakon spontanog pobačaja pisale su i korisnice Ringeraje u temama na forumu. U nastavku teksta možete pročitati emotivne ispovesti Ringerajki nakon gubitka njihovih beba.
Na vreme zapazite prve znakove dosade kod mališana, i onda blagovremeno reagujte.
Hladnog dana u martu 2019. zaključala sam se na krovu svoje stambene zgrade, s bocom vina i kutijom cigareta koje godinama nisam pušila. U samo godinu dana bila sam trudna tri puta, ali nisam dobila dete. Tri trudnoće, nula dece. Greška, užas, loš ishod…
Ovo su neke od stvari koje možete očekivati ukoliko se odlučite za psihoterapiju. Opisivati psihoterapiju je nemoguće. Za svakog ona je nešto novo, neki novi početak, izazov pun iznenađenja dok radite na sebi. Nešto što vam daje mogućnost da naučite da živite na bolji način..
Psihoterapijski pristup pre svega usmeren je na istraživanje različitih emocija koje roditelji osećaju prema svome detetu. Takođe je vrlo važno podsticati ih na njihovo ispoljavanje jer emocije često budu ekstremne ili kontradiktorne, pošto većina roditelja oseća nesigurnost i frustraciju povezanu sa detetovim stanjem ili dijagnozom.
Pored izazova vezanih za uspostavljanje kvalitetnog odnosa roditelj-dete u ovakvim porodicama, kao porodični terapeuti, često se susrećemo i sa drugim poteškoćama vezanim za rešavanje zadataka u različitim fazama životnog ciklusa koje mogu da donesu dodatnu tenziju u porodici.
Ne moraš da znaš kako se sprema grašak. Ni sarma. Ni prebranac. To sve već negde piše, stoji u knjigama. Želim da zapamtiš neke druge, bitnije stvari.Želim da jednog dana, kada me ne bude, ostanem u tebi kao zapis, tajni kod po kom ćemo se tamo negde prepoznati.
Док беба спава.
пеперутка16
Сами сте код куће, а беба спава. Шта најчешће радите?